PS5 bez ważnej funkcji? Gracze będą niezadowoleni

0 komentarzy

Okazuje się, że kolejne gry na PS5 nie będą wspierać transferu zapisów między platformami Sony. Fani nie kryją niezadowolenia.

Niedawno dowiedzieliśmy się, że PlayStation 5 będzie kompatybilne wstecznie z PS4 nie tylko cyfrowo, ale też za pośrednictwem płyt. Choć umożliwi to graczom bezproblemowe przeniesienie swojej kolekcji na nową generację, to pojawił się nowy problem.

Okazuje się, że w przypadku niektórych gier niemożliwe będzie przeniesienie danych zapisu na PS5. O ile informacja ta była już potwierdzona w przypadku Spider-Man: Miles Morales, to kolejne studio ogłosiło, że ich gra nie wesprze cross-save.

RGG Studio potwierdziło, że Yakuza: Like a Dragon będzie wymagało rozpoczęcia rozgrywki od początku, jeśli zdecydujemy się na zmianę platformy. W przypadku Spider-Mana problem ten nie będzie aż tak znaczący, ale Yakuza jest przecież produkcją wypełnioną po brzegi treścią. Jeśli wierzyć użytkownikom portalu HLTB, to ukończenie wszystkich aktywności w Like a Dragon zajmuje prawie 100 godzin.

Informacje te z pewnością zaniepokoją fanów Sony, którzy będą chcieli kontynuować ogrywanie swojej przysłowiowej „kupki wstydu” na nowej generacji.

Nie wiemy jeszcze jak sprawa wygląda w przypadku innych, dużych produkcji, ale mam nadzieję, że wydawcy dość szybko poinformują graczy o ewentualnych problemach.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się