Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PS5 bez ważnej funkcji? Gracze będą niezadowoleni

Okazuje się, że kolejne gry na PS5 nie będą wspierać transferu zapisów między platformami Sony. Fani nie kryją niezadowolenia.

Niedawno dowiedzieliśmy się, że PlayStation 5 będzie kompatybilne wstecznie z PS4 nie tylko cyfrowo, ale też za pośrednictwem płyt. Choć umożliwi to graczom bezproblemowe przeniesienie swojej kolekcji na nową generację, to pojawił się nowy problem.

Okazuje się, że w przypadku niektórych gier niemożliwe będzie przeniesienie danych zapisu na PS5. O ile informacja ta była już potwierdzona w przypadku Spider-Man: Miles Morales, to kolejne studio ogłosiło, że ich gra nie wesprze cross-save.

RGG Studio potwierdziło, że Yakuza: Like a Dragon będzie wymagało rozpoczęcia rozgrywki od początku, jeśli zdecydujemy się na zmianę platformy. W przypadku Spider-Mana problem ten nie będzie aż tak znaczący, ale Yakuza jest przecież produkcją wypełnioną po brzegi treścią. Jeśli wierzyć użytkownikom portalu HLTB, to ukończenie wszystkich aktywności w Like a Dragon zajmuje prawie 100 godzin.

Informacje te z pewnością zaniepokoją fanów Sony, którzy będą chcieli kontynuować ogrywanie swojej przysłowiowej „kupki wstydu” na nowej generacji.

Nie wiemy jeszcze jak sprawa wygląda w przypadku innych, dużych produkcji, ale mam nadzieję, że wydawcy dość szybko poinformują graczy o ewentualnych problemach.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się