Sony logo PS5

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

PS5 i akcesoria do konsoli. Sony prezentuje szczegóły

Kupując PS5, będziemy mogli zaopatrzyć się również w szereg akcesoriów do konsoli. Te zostały opisane na oficjalnej stronie PlayStation, zatem pora zgłębić temat.

Na oficjalnej witrynie PlayStation znalazły się informacje dotyczące takich akcesoriów do PS5, jak słuchawki Pulse 3D Wireless Headset, stacja ładująca do padów, pilot multimedialny oraz kamera.

PS5 – Stacja ładowania DualSense

Sony przedstawiło m.in. ładowarkę do padów DualSense. To jedno z najbardziej niezbędnych akcesoriów, jeśli zawsze chcemy mieć przygotowanego do grania pada i nie bawić się w podłączanie kontrolera przewodem podczas rozgrywki. Stacja naładuje jednocześnie maksymalnie dwa pady.

Stacja ładowania DualSense

Bezprzewodowe słuchawki PULSE 3D do PS5

Kolejnym akcesorium jest zestaw słuchawkowy Pulse 3D Wireless Headset. Jak zaznacza Sony, jest on dostosowany do dźwięku 3D w konsoli PlayStation 5. Zestaw jest ładowany przez złącze USB Type-C i ma dwa mikrofony z redukcją szumów otoczenia. Na lewym nauszniku zobaczycie przyciski do regulacji głośności czy wyłączenia mikrofonu.

Pilot do PlayStation 5

Kto chce, będzie mógł zaopatrzyć się również w pilot, dzięki któremu mamy łatwiej obsługiwać multimedialne funkcje konsoli (np. sterowanie filmami, usługami streamingowymi). Ponadto takim pilotem obsłużymy również telewizor, czyli zmienimy kanał czy wyregulujemy głośność.

Pilot do PS5

Kamera HD do PlayStation 5

Na koniec zaprezentowano kamerę HD z dwoma obiektywami szerokokątnymi, która nagra obraz w jakości 1080p. Sony zaznacza, że za pomocą przycisku tworzenia na kontrolerze DualSense można szybko nagrać film lub rozpocząć transmisję na żywo z rozgrywki i z obrazem z kamery. Urządzenie posiada podstawkę umożliwiającą zamontowanie zarówno nad, jak i pod telewizorem. Na stronie PlayStation czytamy również, że dzięki kamerze HD możesz znaleźć się w nagraniach z rozgrywki podczas jej transmitowania (funkcja obraz-w-obrazie), a za pomocą zielonego ekranu przytniesz lub całkowicie usuniesz tło.

Kamera HD do PS5

Dajcie znać, czy zamierzacie zaopatrzyć się w któreś z zaprezentowanych akcesoriów do PlayStation 5!

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się