PS4 może zobaczyć jeszcze jedno Uncharted z Nathanem Drake’m

PS4 może zobaczyć jeszcze jedno Uncharted z Nathanem Drake’m
Newsy PS4

Uncharted: Kolekcja Nathana Drake’a było świetnym pakietem remasterów, które w odświeżonych szatach zawitały w 2015 roku na PlayStation 4. Po ostatniej części Uncharted 4: Kres Złodzieja deweloperzy z Naughty Dog raczej nie obsadzą już naszego ulubionego bohatera w roli głównej swojej serii, co nie oznacza, że zupełnie zniknie ona z rynku. Mamy przecież przygotowywany samodzielny dodatek Zaginione Dziedzictwo, skupiający się na innych postaciach.

Jest jednak szansa, że Nathan pojawi się na PS4 jeszcze raz, lecz jak się pewnie domyślacie, nie w nowym, lecz ponownie odświeżonym tytule. Pamiętacie jeszcze Uncharted: Złota Otchłań z 2012 roku, które zostało wydane ekskluzywnie na PS Vita?

Jak czytamy na łamach serwisu Gamepur, Arne Meyer zapytany o możliwość remastera wspomnianej odsłony nie wyklucza, że ta mogłaby się pojawić na obecnej generacji. Naughty Dog popełniłoby jednak takiego kotleta, jeśli zielone światło włączy Shuhei Yoshida, czyli szef Sony Worldwide Studio.

Jak zatem widzicie, nic pewnego, lecz kto wie, czy Sony w przyszłości nas jeszcze nie zaskoczy. To by była na pewno miła niespodzianka dla wszystkich fanów serii Uncharted.

Oto jaka przyszłość czeka jedną z najważniejszych marek dla PlayStation

Już pod koniec sierpnia zobaczymy nową odsłonę Uncharted, która rozszerza fabularną linię związaną z serią. Zaginione Dziedzictwo przedstawi całkiem nową przygodę Chloe oraz Nadine, które poszukują starożytnego indyjskiego artefaktu. Czy jednak będzie to pożegnanie z marką Uncharted?

W rozmowie z serwisem Eurogamer Shaun Escayg (scenarzysta i game director) przyznał, że marka będzie dalej rozwijana, nawet po zakończeniu przygód Chloe i Nadine. Prawdopodobnie też bez Nathana Drake’a, co zresztą było wielokrotnie podkreślane wcześniej. Kres Złodzieja, czyli Uncharted 4 było ostatnią grą z tą postacią.

To jeszcze nie koniec. Ten świat złodziei jest wielki. Jest tutaj tak wiele postaci. Zanim przystąpiliśmy do opracowywania szczegółów nowej opowieści, zastanawialiśmy się nad bohaterami takimi jak Sullivan i Cutter – łączyliśmy też ich w pary i myśleliśmy o tym, co by było dobre. Cały czas jednak wyskakiwała nam Chloe. Jeśli miałbym powiedzieć że świat Uncharted się skończył, to bardzo w to wątpię – podkreśla Escayg.

To zdecydowanie dobra wiadomość dla graczy. Nie pozostało nic innego jak czekać na nowe Uncharted.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie