Konsola PS4

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Produkcja PS4 podobno miała zakończyć się już jakiś czas temu, ale plany się zmieniły

PS4 funkcjonuje na rynku od 2013 roku i jest jedną z najlepiej sprzedających się konsol w historii. Okazuje się, że Sony rzekomo chciało zrezygnować z produkcji sprzętu już dłuższą chwilę temu.

PlayStation chciało zaprzestać produkcji swojej poprzedniej konsoli jeszcze w 2021 roku – wskazują źródła Bloomberg. Informacja o zatrzymaniu produkcji czwartego PlayStation nigdy nie została oficjalnie potwierdzona przez Sony. Osoby związane z firmą wskazują jednak, że to właśnie końcówka zeszłego roku miała być momentem wycofania PS4 z fabryk.

Sony zaprzeczyło w rozmowie z Bloomberg, jakoby planowało wstrzymać produkcję konsoli poprzedniej generacji. Co więcej, firma potwierdziła, że sprzęt będzie dalej produkowany w 2022 roku. PlayStation planuje dostarczyć na rynek około milion sztuk swoich starszych konsol w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy.

Sony stwierdziło też w rozmowie z Bloomberg, że między generacjami zawsze pojawia się moment, w którym starsze sprzęty przeplatają się z nowymi. W istocie, podobnie było na początku ery PlayStation 4. Trzeba jednak zaznaczyć, że PS3 szybciej przestało otrzymywać nowe gry. PS4 jest zdecydowanie lepiej i dłużej wspieranym sprzętem. Ma na to wpływ między innymi kiepska dostępność PlayStation 5.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%