PS4 rozstało się z Facebookiem. Oficjalny komunikat Sony

Integracja z Facebookiem nie będzie już obsługiwana w systemie PS4 – informuje Sony. Oto szczegóły.

Od 7 października PlayStation 4 nie posiada integracji z Facebookiem. Obejmuje to funkcje udostępniania na Facebooku zrzutów ekranu, nagrań wideo, muzyki, szczegółów trofeów, odnośników do transmisji oraz korzystanie z funkcji wyszukiwania znajomych. Sony przeprasza za wszelkie niedogodności.

Sony tłumaczy również w oficjalnym komunikacie, że użytkownicy nie będą już mogli łączyć swojego konta Facebook z kontem PlayStation Network. Oznacza to, że funkcje Listy znajomych, takie jak dodawanie znajomych z Facebooka, zostaną usunięte.

PS4 – co ze zdjęciem profilowym z Facebooka?

Dodano, że zdjęcia profilowe importowane z Facebooka nie będą już używane. Sony zaleca wybranie nowego zdjęcia dla znajomych PlayStation, aby mogli nas zidentyfikować. Jak to zrobić? Istnieje wiele opcji zmiany zdjęcia profilowego na awatara lub wybraną fotkę.

  • Na PS4 wybierz [Ustawienia]> [Zarządzanie kontem]> [Informacje o koncie]> [Profil]> [Zdjęcie profilowe]
  • Alternatywnie na PS4 możesz wybrać swój profil w obszarze funkcji. Kliknij przycisk […] po prawej stronie [Ustaw status online]. Następnie [Edytuj profil]> [Zdjęcie profilowe]
  • Możesz również przesłać zdjęcie do aplikacji PlayStation z urządzenia mobilnego

Sony nie tłumaczy wprost, dlaczego zdecydowano się na przerwanie integracji PlayStation 4 z Facebookiem, lecz zapewne chodzi o ostatnie zgłoszenia graczy, których aktywność była automatycznie publikowana jako post na FB.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: