PS VR 1 2 - ludzie w goglach

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Tagi: ,

Sony najwyraźniej uczy się na błędach. Częściowa specyfikacja PS VR 2 w sieci

W sieci pojawił się fragment specyfikacji PS VR 2. Jeśli przeciek okaże się prawdziwy, Sony szykuje naprawdę mocne i zaawansowane gogle do wirtualnej rzeczywistości.

Na początku roku otrzymaliśmy oficjalną zapowiedź nowej wersji PlayStation VR. O ile nie ma co liczyć na debiut gogli w tym roku, Sony rozbudziło nadzieje fanów wirtualnej rzeczywistości. Teraz, za pośrednictwem serwisu UploadVR, w sieci pojawił się przeciek fragmentu specyfikacji gogli Sony. Portal powołuje się na sprawdzone źródła, jednak poniższe wieści należy traktować jako plotki.

Przede wszystkim mamy otrzymać zadowalającą rozdzielczość. Będzie to 2000×2040 pikseli na jedno oko, czyli 4000×2040 pikseli łącznie. To naprawdę nieźle i o jakość wyświetlanego obrazu chyba nie musimy się martwić.

Co ciekawe, znajdzie się też miejsce dla oczekiwanych technologii. Gogle mają posiadać możliwość śledzenia wzroku oraz technologię renderingu skupionego, czyli Fovated Rendering. W uproszczeniu, pozwala on na odciążenie karty graficznej naszego sprzętu poprzez renderowanie w lepszej jakości tylko tego, na co akurat patrzymy.

Podobnie jak kontrolery, gogle PS VR 2 rzekomo skorzystają z haptyki znanej z pada DualSense. To akurat dość zaskakujące, bowiem o ile wibracje z kontrolerów to coś, do czego przyzwyczaili się gracze, tak wibrujące gogle mogą wywoływać dyskomfort. Wszystko zależy jednak od natężenia efektów.

Wracając do kontrolerów, te będą śledziły swoją pozycję przez własne kamerki, więc być może obejdzie się bez konieczności kupna kamery PlayStation. Kto wie, może w trzeciej generacji VR Sony pozbędzie się też konieczności podłączania kabla do gogli. W tej drugiej nie ma co na to liczyć. 😉

Patrząc na powyższe wieści możemy przypuścić, że Sony wyciągnęło wnioski z poprzedniej generacji PS VR. Starszy headset może i był przystępnym cenowo rozwiązaniem, ale wyraźnie odstawał od konkurencji pod bardzo wieloma względami. Jeśli doniesienia UploadVR się potwierdzą, nowa generacja wirtualnej rzeczywistości PlayStation może być miłym zaskoczeniem.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się