PlayStation wyjaśnia zamieszanie z trofeami w nowym PS Plus

logo PS Plus na tle wielu diamentów
Newsy

Jak to jest z tymi trofeami w klasycznych grach, które trafią do PS Plus? PlayStation postanowiło jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie.

Sony ujawniło, że niektóre gry będą otrzymywać wsparcie trofeów, lecz jest to funkcja całkowicie opcjonalna dla deweloperów. Wymieniono też kilka produkcji, które już teraz dostały swoje pucharki w nowym PlayStation Plus.

Niektóre tytuły z pierwszego PlayStation i PSP, między innymi Ape Escape, Hot Shots Golf, IQ Intelligent Qube i Syphon Filter, mogą oferować trofea. Ta funkcja jest opcjonalna dla twórców gier,

– czytamy we wpisie na blogu PlayStation

Jeśli więc deweloper nie zdecyduje się na wprowadzenie wsparcia trofeów do swojej gry, nikt inny tego nie zrobi. Nie traćcie jednak nadziei: nawet jeśli teraz nie doczekacie się trofeów w swojej ulubionej grze z PS1 lub PSP, być może jej twórcy zdecydują się ich wprowadzenie w bliższej lub dalszej przyszłości.

Przypominam, że niektóre gry dostaną dwa pakiety trofeów: dla PS4 i PS5. Tak jest w przypadku Ape Escape i najpewniej pojawią się inne tytuły, które skorzystają z podobnego rozwiązania.

Wsparcie trofeów w klasycznych grach to miły dodatek do faktu, że Sony zdecydowało się na udostępnienie tytułów ze starszych konsol na PS4 i PS5 w ramach PS Plus. Nie sposób nie cieszyć się również z usprawnień oprawy oraz funkcji, które dostaną wybrane gry. Fani retro na razie nie mają wielu powodów do narzekań.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie