PS Plus w lipcu z wielką stratą? Sony milczy, gracze mają złe przeczucia

PS-Plus
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Święto z okazji pierwszego roku “nowej wersji” usługi PS Plus trwa w najlepsze, a gracze zastanawiają się nad jednym. Jakie gry opuszczą katalogi Extra i Premium?

Sony obchodzi w tym miesiącu okrągły roczek od czasu podziału usługi PS Plus na trzy progi: Essential, Extra oraz Premium. Dostajemy z tej okazji miłe upominki za darmo. Posiadacze droższych progów Plusa zastanawiają się tymczasem, dlaczego jeszcze nie podano, jakie gry opuszczą usługę PS Plus w lipcu 2023. Zazwyczaj już znaliśmy tytuły “do odstrzału”. Teorie są różne, choć tylko jedna sensowna.

Przy okazji podrzucam Wam linki do promocji na tanie doładowania portfela w PS Store. To tak w razie czego, gdyby ktoś chciał sobie przedłużyć PS+ lub po prostu kupić jakieś gry na trwającej wyprzedaży jeszcze taniej.

PS Plus – zakładka “ostatniej szansy” znowu się gdzieś zapodziała

Gracze na Reddit dopytują, co z zakładką Last Chance, która powinna być widoczna na stronie PlayStation. To tam możemy sprawdzić, jakie gry opuszczają katalog Extra/Premium w następnym miesiącu. Jeszcze w maju była widoczna (choć nie każdy potrafił ją znaleźć), lecz teraz znikła.

Sprawa nie jest błaha, ponieważ dzięki zakładce możemy dowiedzieć się, jakie gry wkrótce odejdą z PS Plus. Jest zatem czas, by ograć je w pierwszej kolejności, dopóki jest taka szansa. Forumowicze obawiają się, że w lipcu usługę PlayStation Plus może opuścić sporo gier. Przypuszczają, że Sony podpisało z niektórymi firmami roczne umowy, które właśnie dobiegają końca.

To pierwsza rocznica nowej usługi, więc jeśli gry były objęte 12-miesięczną umową, potencjalnie wiele gier mogłoby odejść w przyszłym miesiącu. Zdecydowanie chciałbym zobaczyć wkrótce oficjalną listę, więc nie musielibyśmy zgadywać.

Reddit

Tymczasem Sony świętuje rocznicę nowej odsłony usługi, nie dając nam wglądu w listę odchodzących tytułów. Ktoś przypuszcza, że Japończycy nie chcą przez najbliższe dni żadnej złej informacji związanej z usługą. Stąd milczenie.

A gracze wciąż marzą o przejrzystym i prostym informowaniu przez Sony, jakie gry odejdą wkrótce z PS+. Pytają innych, czy też nie widzą wspomnianej zakładki. Zniknęła. Ktoś żartuje: W tym miesiącu nie będzie żadnego ogłoszenia. Zamiast tego 1 lipca wszystkie całoroczne gry zostaną usunięte. Ktoś inny ma nadzieję, że może po prostu żadna gra nie wyjdzie z usługi w lipcu. Najbardziej sensowne wydaje się jednak stwierdzenie, że Sony świętuje i nie będzie żadnych negatywnych wieści aż do przyszłego miesiąca.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie