Sony jednak zmienia zdanie. PS Plus z kluczowymi informacjami

PS Plus Extra i Premium na styczeń 2023. Nowa oferta, ale bez jednej gry
Newsy PS4 PS5

Dopiero co usunięto dokładne daty, zgodnie z którymi gry w PS Plus znikną z usługi, a teraz je przywrócono. Sony mogło ugiąć się pod naporem graczy.

Zaledwie wczoraj pisaliśmy o dziwnej sytuacji w PS Plus. Otóż przy okazji debiutu nowej wersji usługi, subskrybenci mogli liczyć na dokładne informacje odnośnie do tego, kiedy konkretna gra znika z katalogu. No w końcu każdy gracz ma prawo wiedzieć, ile czasu zostało mu na ogranie danej pozycji. Niespodziewanie dane te zniknęły. Oczywiście sekcja „Last Chance to Play” pozostała, ale nie dało się zapoznać z ostatecznym terminem usunięcia tytułu.

PS Plus jednak z datami

Do tej pory nie wiemy, czy był to zwyczajny błąd, czy raczej świadoma decyzja PlayStation. Sony postanowiło jednak szybko działać i przywróciło stosowną opcję. Teraz, że tak powiem, jest „po staremu”. GTA The Trilogy – The Definitive Edition znów ma konkretną datę, czyli 21 lutego 2023 roku. I bardzo dobrze, bo gracze powinni dokładnie móc zaplanować sobie czas na granie, szczególnie gdy są posiadaczami subskrypcji PS Plus.

Ciekawostką jest natomiast sytuacja z Rez Infinite, czyli tytułem jeszcze z PS4. Wcześniej był on widoczny w sekcji „Last Chance to Play”, a teraz… już go tam nie ma. Nie wiemy, czy oznacza to, że gra pojawiła się tam przypadkiem, czy jednak zostanie usunięta, ale w późniejszym terminie. Takie dziwne sytuacja sugerują, że cały problem z datami w PS Plus to tak naprawdę dość osobliwy błąd.

Przy okazji warto wspomnieć o najnowszych przeciekach na temat Plusa Essential na listopad 2022. Znajdziecie je w tym miejscu, ale potwierdzenie oferty już dziś!

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie