Klasyki z PS Plus z większą płynnością w Europie? Jest na to szansa

PS Plus - logo - tęcza - PG
Newsy PS4 PS5

Niedawno informowałem o pewnych problemach gier z PS1 oferowanych w ramach PS Plus. Wszystko przez wersje PAL, na których bazowane są emulowane klasyki. Być może kłopot ten ominie graczy z Europy.

Gracze korzystający z nowego PS Plus na japońskim koncie PSN donoszą, że klasyczne tytuły oferowane w tym regionie działają na wersjach NTSC, które uruchamiają gry w 60Hz, a nie 50. Jako przykład podano Ape Escape, które w innych krajach azjatyckich działa (a raczej działało) jak wersja PAL, czyli w 50Hz.

Możliwe więc, że gracze z Europy również otrzymają gry bazowane na wersjach NTSC. Dotychczas spekulowano, że większość klasycznych produkcji z Plusa zadziała na wersjach PAL, co poskutkuje gorszą płynnością rozgrywki. Japońska oferta napawa optymizmem, ale należy pamiętać, że nic nie jest jeszcze przesądzone. O tym, czy klasyki będą działać w Europie w 60Hz przekonamy się dopiero w chwili lokalnej premiery nowego Plusa, czyli 23 czerwca.

Niedawno PlayStation wprowadziło aktualizacje do gier z PS1, w których próbowano pozbyć się problemów gier bazowanych na wersjach PAL. Technologia mieszania klatek zwiększyła płynność rozgrywki, ale zaowocowała efektem ghostingu, który wyświetla na ekranie paskudne artefakty. Być może w drodze są kolejne łatki mające usprawnić jakość emulacji i nawet jeśli nowe PlayStation Plus zaoferuje w Europie gry w wersjach PAL, to będą one już wzbogacone o aktualizacje eliminujące większość problemów z działaniem.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie