Wersja gry z PS Plus nie dostanie darmowego ulepszenia next-gen. Trzeba ją kupić od nowa

Gra z PS Plus bez darmowego ulepszenia next-gen. Trzeba płacić
Newsy PS4 PS5

To zdecydowanie nie są wiadomości, jakich gracze oczekują. Niestety, jeżeli odebraliście Cities: Skylines w PS Plus, nie możecie skorzystać z darmowego ulepszenia.

Fani i posiadacze Plusa nie mają się niestety z czego cieszyć. Choć aktualna oferta jest naprawdę mocna, teraz dopiero spadają na nich skutki przypisania do konta darmowego Cities: Skylines jeszcze parę lat temu.

Gra w PS Plus tą “gorszą” wersją?

Gromy spadają na twórców popularnego symulatora budowania miasta. Tytuł, który oryginalnie ukazał się w 2015 roku, niedawno dopiero otrzymał next-genową wersję. Ta jest dostępna jedynie na PS5 i Xbox Series X i S, a twórcy sprzedają ją osobno. Można jednak też dostać darmowe ulepszenie na aktualną generację konsol, jeżeli dysponujemy odpowiednią wersją podstawowej wersji gry. I niestety, jeżeli chodzi o PlayStation, wlicza się w to jedynie sprzedawana przez PS Store wersja cyfrowa. Posiadacze pudełek z PS4 nie otrzymają aktualizacji.

Nie otrzymają jej też wszyscy ci, którzy przed laty dopisali grę do swojego konta dzięki subskrypcji PS Plus. Cities: Skylines dostępne było dla subskrybentów w maju 2020 roku. Trochę czasu od tej pory minęło i wydawać by się mogło, że to już stare dzieje. No niestety nie do końca.

Otóż zgodnie z komunikatem twórców na Twitterze, nie zaktualizujemy tej gry do wersji next-genowej, jeżeli odebraliśmy ją w Plusie. Co więcej, trzeba ją po prostu kupić ponownie.

Jeśli posiadasz wersję PS Plus gry Cities: Skylines, którą odebrałeś z w 2020 roku dzięki Plusie, nie będziesz mógł uzyskać dostępu do edycji Remastered za darmo. Będziesz musiał kupić grę, aby ją posiadać i otrzymać darmową aktualizację Remastered.

czytamy w komunikacie

Wiele osób nie jest zadowolonych z tego stanu rzeczy i w sumie ciężko im się dziwić. Inni jednak wskazują na to, że Game Pass otrzymał aktualną edycję, ale jest to po prostu nowa wersja gry dodana do usługi, a sam XGP działa na innej zasadzie. Niektórzy rozumieją, czemu tak się stało. W końcu wiele z ulepszeń nie dałoby rady na wysłużonym PS4, więc “plusowa” wersja gry nie doczekała się darmowej łatki.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie