Przedsprzedaż PlayStation 5 ruszy jeszcze w tym kwartale?

0 komentarzy

PS5, podobnie jak Xbox Series X, trafi do sklepów w okresie świątecznym bieżącego roku. W sieci pojawiły się pogłoski, jakoby Sony miało uruchomić pre-order konsoli na długo przed wprowadzeniem jej na rynek.

Do momentu debiutu PlayStation 5 wciąż pozostaje jeszcze wiele czasu. Wygląda jednak na to, że japoński producent chce zacząć sprzedawać konsolę już dużo wcześniej: nieoficjalnie Sony wystartuje z pre-orderem urządzenia na rynku międzynarodowym w marcu 2020.

Microsoft szykuje prawdziwego konkurenta dla PS5 w postaci Xbox Series X – i wiemy już, że najnowszy Xbox będzie konsolą naprawdę mocną. Choć sprzęt Sony nie został jeszcze oficjalnie zapowiedziany, w internecie krążą spekulacje, jakoby PS5 miała być słabsza niż Series X. Biorąc tę informację pod uwagę, nie jest wcale dziwne, że Sony decyduje się na uruchomienie przedsprzedaży swojej konsoli tak szybko, jak to możliwe – firma mogłaby podebrać klientów Microsoftowi.

Xbox Series X została pokazana na gali The Game Awards 2019, co było największą niespodzianką imprezy. Jeśli chodzi o PS5, przewiduje się, że sprzęt doczeka się oficjalnej zapowiedzi na konferencji CES 2020, która rozpocznie się 7 stycznia 2020 o godzinie 2.00 czasu polskiego. Mniej entuzjastyczni internauci sugerują, że po Sony na CES możemy spodziewać się co najwyżej prezentacji kilku nowych telewizorów i telefonów, a na zapowiedź PS5 będzie trzeba poczekać przynajmniej do kolejnego miesiąca.

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się