Jeden z twórców Prototype 2 chciałby zrobić trzecią część. „Zebrałbym drużynę z powrotem”

Prototype 2 MS Store
PC Xbox Series Xbox Series S XOne

Być może ostatni deal z Activision Blizzard przyniesie dobre rzeczy. Fani od lat domagają się nowej części Prototype – tak samo, jak i niektórzy twórcy serii.

Choć nieco generyczne, Prototype okazało się naprawdę udaną grą w otwartym świecie, o której niestety zapomniano.

Prototype 3? Tak, proszę

Twórcy, rzecz jasna, nie krzyczą „dajcie nam zrobić kolejną część”, ale swobodny wpis jednego z projektantów „dwójki” może okazać się kluczowy dla przyszłości serii. Być może trochę za bardzo patrzę na to z perspektywy fana cyklu, ale naprawdę chciałbym, aby Xbox odświeżył starsze marki.

Ken Rosman, jeden z projektantów „dwójki”, bardzo docenia fakt, że pamiętamy o jego grze. Fani od dawna marzą o zagraniu w kolejną część, a nowa generacja mogłaby pozwolić na spore zmiany w formule rozgrywki. Nie ukrywajmy, że gameplay zdążył się już mocno zestarzeć przez te wszystkie lata.

Miło wiedzieć, że się o nas pamięta. Zebrałbym drużynę z powrotem.

Ken Rosman w odpowiedzi na prośbę o „trójkę”

Oczywiście powyższe nie oznacza od razu, że grę dostaniemy. Niemniej twórca wyraźnie zaznacza, że miło mu, gdy gracze pamiętają dawno porzucony cykl. Jednocześnie sugeruje, że chciałby stworzyć kolejną część i, być może, będzie ku temu okazja.

Microsoft zabulił fortunę za Activision Blizzard. Oznacza to, że wielkie marki wydawcy trafiły właśnie do rąk giganta z Redmond. Activision to nie tylko Diablo, WoW czy Call of Duty. To też choćby Prototype, Spyro czy inne dość zapomniane franczyzy. Miejmy nadzieję, że uda się odświeżyć niektóre z tych bardziej udanych.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie