Dawid Szafraniak

Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.

Telewizor Toshiba 43LA3B63DG DVB

Telewizor do 1500 złotych – jaki model wybrać w polskich sklepach?

Dni do końca okazji Aktualizacja:

Jaki telewizor do 1500 złotych? W tej cenie można znaleźć ciekawy sprzęt, jednak łatwo naciąć się na zły zakup. Dzisiaj pomożemy wam wybrać!

Szukając telewizorów w różnych przedziałach cenowych, bardzo często możemy napotkać na niezwykle atrakcyjne parametry w niewielkiej cenie. Niestety, taki wybór nierzadko może wiązać się z późniejszymi problemami. Bardzo duży ekran za niewielką kwotę będzie pod wieloma względami odstawał od swoich droższych odpowiedników czy konkurentów.

Dzisiejszym tematem jest telewizor do 1500 złotych. Aby nie “przestrzelić” takiego zakupu, nie szukaliśmy gruszek na wierzbie. Postawiliśmy na kilka egzemplarzy, które zapewniają rzetelną jakość jak na taką cenę. Nie będzie to sprzęt do domowego kina w salonie czy najnowszych gier i konsol, natomiast świetnie sprawdzi się jako ekran dodatkowy, lub po prostu dla osób z ograniczonym budżetem – i tym samym niezbyt wygórowanymi wymaganiami.

Model dla niewymagających

Nie jest to drogi sprzęt, wręcz można powiedzieć o cenie symbolicznej. Sharp 32DC2E standardowo kosztuje w zaledwie 1199 złotych, co jak na kilka ciekawych funkcji jest ceną bardzo uczciwą. Czy jednak jest to model nadający się do absolutnie każdego zastosowania? Dla kogo jest to sprzęt? Na pewno dla fanów telewizji naziemnej.

Model ten został zaopatrzony w antenę do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej, jak i również w antenę do odbioru cyfrowej telewizji satelitarnej. Rozdzielczość  1366 x 768 pikseli raczej nie zadowoli graczy jakiejkolwiek konsoli z ostatnich lat, jednak co powiecie na taki odbiornik w warsztacie czy w ramach prezentu dla np. osoby starszej? Tu już jak najbardziej spełni swoje zadanie.

Telewizor z gatunku przyzwoitych

Standardowa cena tego modelu wynosi ok. 1400 zł, a w zestawie otrzymamy ekran o przekątnej 40 cali i rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Do tego mamy odświeżanie ekranu na poziomie 60 klatek na sekundę. Jakoś obrazu i jego szybkość nie należą może do najbardziej dynamicznych, jednak w przypadku rozgrywek na poziomie starszych generacji nada się całkiem przyzwoicie.

Co ważne, Blaupunkt został wyposażony w system Android TV, który działa dobrze. Sama obecność nowoczesnej technologii umożliwiającej nam oglądanie m.in. serwisów streamingowych jest dość standardowa, jednak pamiętajmy o cenie – to model kosztujący zaledwie 1400 złotych. W zestawie dostępna jest również łączność bezprzewodowa, czy dobrej jakości głośniki.

Do trzech razy sztuka

Trzecią propozycją naszego zestawienia jest model Toshiby, którego głównymi cechami są ekran o przekątnej 43 cale i rozdzielczości Full HD, czyli 1920 x 1080. W tym wypadku jest to największy ekran z proponowanych, który może już stanowić bazę do budowy budżetowego centrum rozrywki w salonie.

To oczywiście za sprawą Android TV, który na tym telewizorze działa naprawdę dobrze. Do tego mamy dobry kontrast a także zadowalające nasycenie barw. Odświeżanie obrazu to standard w postaci 60Hz, lecz na dodatkową uwagę zasługuje niewielki input lag. Telewizor idealny? Nie, ale na pewno wart swojej i tak niedużej ceny. Szczególnie, że często da się go znaleźć w promocji.

Szukacie ciekawych promocji i okazji? Wpadajcie do naszego działu, w którym codziennie pojawia się nowa porcja ofert i wyprzedaży!

Drogi Czytelniku!
Niektóre z naszych tekstów zawierają linki afiliacyjne. Jeśli w nie klikniesz, nie ponosisz żadnych kosztów, ale przyczyniasz się do rozwoju całego portalu
PlanetaGracza.pl. Dziękujemy za wsparcie!