Samsung QLED QE65Q80AAT

Telewizor 120 Hz – który model jest najbardziej opłacalny?

Dni do końca okazji Aktualizacja:

Jaki telewizor 120 Hz najbardziej opłaca się kupić? Do sportu czy gier – taki sprzęt poradzi sobie wszędzie. Mamy kilka porad zakupowych!

Czas na kolejny poradnik zakupowy naszego autorstwa. Tym razem bierzemy na tapet telewizory z częstotliwością odświeżania obrazu o wartości 120 Hz. Czy to dużo? Standardowe modele (które większość z nas posiada) mogą pochwalić się jedynie połową tej wartości. Dlatego dzisiaj wybierzemy kilka modeli, które wyświetlą nam ulubiony sport i gry o wiele płynniej!

Nieważne, czy potrzebujecie telewizora do podłączenia konsoli najnowszej generacji, czy oglądania dynamicznych programów sportowych. Poniższy sprzęt da sobie radę w każdych warunkach. Wybraliśmy kilka najciekawszych modeli, z których każdy może pochwalić się czymś innym. Jedno jest pewne – wszystkie łączy 120 Hz.

Telewizor 120 Hz w cenie zwykłego

Jak sami widzicie, sprzęt z takim odświeżaniem obrazu wcale nie musi kosztować wielu tysięcy złotych. Model od LG ma wiele zalet, a jedną z nich z pewnością jest przekątna. Ta wynosi 55 cali, dlatego idealnie dopełni wystrój waszego pokoju dziennego lub sypialni. Graczy uszczęśliwi natomiast funkcja Motion Pro, która skutecznie niweluje opóźnienia.

To jednak nie wszystko. Do telewizora podłączymy sporo sprzętu, gdyż ten model oferuje aż 4 wejścia HDMI! Standardowo mamy do czynienia z obrazek 4K UHD, a multimedialna rozrywka zostanie nam dostarczona przy pomocy systemu Smart TV – w tym przypadku odpowiedzialny za to jest WebOS.

Wyższy poziom od Samsunga

Telewizor od Samsunga jest propozycją ze zdecydowanie wyższej półki cenowej. W tym wypadku jednak wydatek idzie w parze z dodatkowymi korzyściami. Przede wszystkim, przekątna ekranu. Prezentowany model może pochwalić się aż 65 calami przekątnej, w ramach której zobaczymy obraz podświetlany przez system Dual LED.

Producent chwali się również systemem dźwięku, który jest aktywnie wzmacniany – na przykład podczas dialogów, które w niektórych produkcjach (tak, chodzi o te polskie) często są zbyt ciche. W cenie otrzymujemy również funkcję upłynniania ruchu (gracze to lubią!) oraz stuprocentowe natężenie koloru. Warto!

Elegancki i zaopatrzony

Nasze zestawienie zamyka model Philips, który w zanadrzu ma (dość standardowe) 55 cali, 120 Hz i sporo systemów, które zdaniem producenta poprawią naszą radość z obcowania ze sprzętem. Na pierwszy ogień idzie zatem procesor P5 Perfect Picture, który odpowiada za jakość obrazu na matrycy LED. Jego najważniejsze zasługi to m.in. świetny kąt widzenia i głębia, a także dobrze odwzorowane kolory.

Jak na Philipsa przystało, mamy tutaj również trzystronne podświetlenie Ambilight, które działa zarówno podczas oglądania programów i korzystania z gier, jak i dostosowuje się do aktualnie słuchanej muzyki. Całości dopełnia technologia HDR10+ i tak pożądany obecnie tryb gry.

Szukacie ciekawych promocji i okazji? Wpadajcie do naszego działu, w którym codziennie pojawia się nowa porcja ofert i wyprzedaży!

Drogi Czytelniku!
Niektóre z naszych tekstów zawierają linki afiliacyjne. Jeśli w nie klikniesz, nie ponosisz żadnych kosztów, ale przyczyniasz się do rozwoju całego portalu
PlanetaGracza.pl. Dziękujemy za wsparcie!