Producent filmów tworzy oddział produkcji gier

annapurna
Newsy PC PS4 XOne

Annapurna Interactive zajmie się produkcją gier odzwierciedlających oryginalne i innowacyjne pomysły ambitnych twórców zrzeszonych w grupie Annapurna.

Annapurna Pictures, wytwórnia filmowa odpowiedzialna za m.in. ZERO DARK THIRTY, HER oraz SAUSAGE PARTY, poszerza zakres swojej działalności, powołując Annapurna Interactive, dział całkowicie skupiony na produkcji i publikacji gier video. Działalność Annapurna Interactive będzie koncentrowana na oryginalnych i pełnych emocji produkcjach.

Annapurna Interactive planuje wydanie dwóch tytułów wiosną 2017 r. Są to: Gorogoa autorstwa Jasona Robertsa oraz What Remains of Edith Finch ze studia Giant Sparrow. Stworzona przez Jasona Robertsa Gorogoa to zachwycająca stylem ręcznie malowanej grafiki opowieść, której kolejne etapy odkrywane są za pomocą oryginalnych łamigłówek, polegających na manipulowaniu ułożonymi na siatce panelami i aranżowaniu wiszących na ścianach obrazów. Dzieło studia Giant Sparrow – What Remains of Edith Finch – to kolekcja krótkich historii skupiających się na losach przeklętej rodziny Finchów i oferujących dużą różnorodność zarówno w kwestii stylistyki, jak i charakteru rozgrywki.

Dbając o rozwój swojego katalogu, Annapurna Interactive zajmie się także publikacją tytułów opracowanych przez tak uznanych autorów, jak położone w San Francisco studio Funomena, dyrektor artystyczny i twórca serii Katamari Damacy, Keita Takahashi, a także Mountains, studio zarządane przez Kena Wonga, znanego ze swej pracy nad grą Monument Valley.

Nowo otwarte studio wydawnicze kierowane będzie przez weteranów branży gier video, wśród dokonań których znaleźć można takie tytuły, jak Journey, God of War, Mortal Kombat, Everybody’s Gone to the Rapture, Flower oraz Fat Princess.

Annapurna Interactive mieści się w kampusie grupy Annapurna położonym w zachodniej części Hollywood.

Źródło: Annapurna

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia