Problemy po aktualizacji PS4 2.50. Konsola się nie włącza, mikrofon nie działa…

Nie wszyscy cieszą się nowymi opcjami.

Aktualizacja PS4 2.50 „Yukimura” jest dostępna od 26 marca i wprowadziła naprawdę ciekawe funkcje, np. usypianie konsoli.


Niestety nie wszyscy gracze mogą korzystać z systemowych nowości. Choć to rzadkość, zdarzają się jednak głosy o problemach, które zaczęły występować po instalacji softu 2.50.

Na oficjalnej stronie PlayStation US kilka osób pisze, że po ściągnięciu łatki 2.50 konsola w ogóle nie chce się włączyć. Nie pomaga przy tym próba uruchomienia PS4 w trybie awaryjnym. Jeden z użytkowników żali się dodatkowo, że w sprzęcie miał włożoną płytkę z grą, której nie może teraz wyciągnąć.

To jednak nie koniec problemów. Na forum Reddit pojawił się głos, że po aktualizacji nie działają mikrofony w niektórych modelach słuchawek. Ponoć problem dotyczy Pulse Wireless Elite od Sony, Steelseries Siberia v3 czy niektórych modeli od Razera. Czy jednak u wszystkich graczy mikrofony padły, czy może jest to problem nielicznych? Dajcie znać, jak jest w Waszym przypadku.

Jeden z użytkowników Reddit zauważył również, że jeśli włączy Remote Play lub Share Play w 60 fps-ach, nie może wówczas nagrywać gameplay’u. Obie funkcje nie mogą być najwyraźniej stosowane jednocześnie.

Miejmy nadzieję, że problemy dotyczą naprawdę małego odsetka osób i Sony szybko wyjaśni sytuację.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

109 Shares
Share109
+1
Tweet