Problem z PS4 – konsola nie czyta płyt. Jest proste rozwiązanie

Po ostatniej aktualizacji systemu (2.55) niektórzy gracze zauważyli problem, który może skutecznie uniemożliwić granie. Chyba, że znasz prosty sposób, jak go uniknąć.

Wygląda na to, że aktualizacja 2.55 do PS4 wprowadziła nie tylko poprawę stabilności systemu podczas działania niektórych aplikacji, lecz również coś zupełnie niezamierzonego.


Przeglądając serwisy Reddit, PlayStation Community czy NeoGAF można natknąć się na głosy graczy, którzy twierdzą, że konsola nie czyta płyt po wspomnianej aktualizacji softu. Zdarza się to naprawdę rzadko i nie wszyscy natknęli się na taki błąd. Faktem jest jednak, że problem istnieje.

Serwis thesixthaxis potwierdza, że po kilku testach na redakcyjnych konsolach również zauważono, że w szczególnych sytuacjach PS4 rzeczywiście nie czyta płyt. Dzieje się tak wówczas, gdy wybudzamy konsolę z trybu uśpienia za pomocą przycisku do wysunięcia płytki. Jeśli włożymy ją ponownie, konsola rozkręci złoty krążek, lecz nie potrafi go odczytać. W efekcie nie możemy zagrać.

Rozwiązanie jest oczywiście banalnie proste – restart i po sprawie. Jeśli natraficie na taki błąd, wiedzcie, że Wasza konsola działa sprawnie i nic się nie psuje. Wystarczy wówczas wybudzać ją np. za pomocą pada. Sony zapewne upora się z tą drobną niedogodnością w następnej aktualizacji PS4.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

15 Shares
Share15
+1
Tweet