Prince of Persia: The Sands of Time Remake przechodzi w inne ręce. Czyżby kolejne problemy?

Prince of Persia: Sands of Time Remake - książę Persji
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Prince of Persia: The Sands of Time Remake zostało opóźnione już kilka razy, a fani zdecydowanie nie mają zbyt wielu powodów do radości. Teraz pojawiły się kolejne niepokojące wieści.

Ubisoft potwierdziło, że prace nad grą zostały przejęte przez Ubi Montreal. Dotychczas produkcją gry zajmowały się indyjskie zespoły z Pune i Mumbaju, ale zdecydowano się na odsunięcie ich od projektu. Nie podano powodów podjęcia takiej decyzji.

Prace nad grą Prince of Persia: The Sands of Time Remake będą teraz prowadzone przez Ubisoft Montreal, miejsce narodzin epickiej trylogii Piasków Czasu. Decyzja ta jest ważnym krokiem, a zespół, bazując na pracy wykonanej przez Ubisoft Pune i Ubisoft Mumbai, będzie miał teraz czas potrzebny na przegrupowanie się, aby dostarczyć graczom najlepsze wrażenia z gry, gdy remake ponadcaszowego klasyka będzie gotowy. Chcemy podziękować Wam za nieustające wsparcie i cierpliwość podczas całego procesu produkcji. Zapewniamy, że będziemy Was informować o postępach w przyszłych ogłoszeniach.

Ogłoszenie Ubisoftu

The Sands of Time Remake powstaje od dawna. Początkowo decyzję o przełożeniu premiery podjęto dzięki głosom niezadowolonych fanów, a późniejsze opóźnienia były kwestią chęci dopracowania produkcji. W październiku zeszłego roku przypomniano, że gra nadal powstaje.

Zmiana zespołów deweloperów wskazuje, że problemy mogą być znacznie większe, niż sugerowało Ubisoft. Niewykluczone, że zespoły z Mumbaju i Pune nie były w stanie dostarczyć produkcji o takiej jakości, na jaką liczyło szefostwo Ubi, lub zajęłoby to zbyt wiele czasu.

Liczę, że produkcja ostatecznie wyjdzie na prostą i na premierę (lub chociaż kolejny pokaz) remake’u Piasków Czasu nie poczekamy zbyt długo. Choć cierpliwość popłaca, od dawna nie zobaczyliśmy gry w akcji i fani mają prawo się niecierpliwić.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie