Prezencik od Blizzarda z okazji dodania nowych funkcji do Battle.net

Nowe sposoby na nawiązywanie kontaktów i przekazywanie prezentów w Blizzard Battle.net.

Komunikacja jest rzeczą nadrzędną, a teraz gracze mają jeszcze więcej możliwości utrzymania kontaktów wewnątrz i poza naszymi grami –  wraz z wprowadzeniem nowych funkcji społecznościowych w aplikacji Blizzard Battle.net. W nowej zakładce „Społeczność” znaleźć można m.in. takie nowe funkcje jak grupy Blizzard, profile społecznościowe, spersonalizowane awatary itp. W nowej części platformy znajduje się teraz czat gracza. To tam także gracze będą mogli w każdej chwili ustawić status „Niewidoczny”, dający możliwość przejścia w bardziej prywatny tryb i skupienia się na jednej grze czy pojedynczym zadaniu.

9 premier na obecny tydzień. Powrót Assasin’s Creed, bohater z polskimi korzeniami i gra, która sprzeda Nintendo Switch

W perspektywie nadchodzących Świąt w Battle.net pojawia się również łatwiejsza i bardziej intuicyjna metoda przekazywania cyfrowych prezentów między graczami, którzy będą teraz mogli okazywać sympatię znajomym i przyjaciołom, przesyłając im bezpośrednio elementy takie jak pakiety kart z Hearthstone, rozszerzając “sezon na prezenty” na cały rok.

Z okazji wprowadzenia funkcji bezpośredniego przekazywania podarunków Blizzard ma dla wszystkich prezent w postaci klasycznego pakietu kart w Hearthstone. Aby odebrać klasyczny pakiet kart, należy uruchomić aplikację Blizzard Battle.net i kliknąć świecący przycisk prezentu w prawej górnej części ekranu, obok waszego BattleTagu, a następnie przycisk „Odbierz”. Jeśli dostaniecie nowe podarunki, pojawi się powiadomienie o możliwości ich odebrania. Aby odebrać klasyczny pakiet kart na urządzeniu mobilnym, wejdźcie na stronę account.blizzard.com/gifts.

Podarunkom nie ma końca

Aby przesłać podarunek, należy przejść do zakładki „Sklep” i wybrać jeden z elementów dostępnych jako podarunek, np. pakiety kart klasycznych w Hearthstone, zestaw powitalny, zakup w przedsprzedaży lub nowych bohaterów. Następnie należy nacisnąć przycisk podarunków i wybrać odbiorcę lub BattleTag z menu rozwijanego, które będzie dostępne podczas realizacji zakupu. Zapraszamy was i waszych znajomych do Karczmy!

Szczegóły nowości w Blizzard Battle.net

Zakładka „Społeczność”

Nowa zakładka Społeczność to centrum zarządzania wszystkimi interakcjami społecznościowymi graczy – od czatów jeden na jednego ze znajomymi po nowe grupy Blizzard.

Funkcja czatu działa teraz nawet, gdy gracze znajdują się poza siecią. Można zatem wysyłać wiadomości niedostępnym znajomym, którzy będą je mogli odebrać, kiedy uruchomią aplikację. Można również przeglądać historię czatu, aby podjąć przerwaną dyskusję tam, gdzie się ją wcześniej zakończyło.

Opisane powyżej funkcje czatu zostały zaprojektowane z myślą o płynnej integracji z opublikowaną niedawno aplikacją mobilną Blizzard Battle.net, która umożliwia graczom czatowanie wszędzie, gdzie tylko zapragną. Aplikację można pobrać na urządzenia z iOS oraz systemem Android, aby pozostawać w kontakcie ze znajomymi przez cały czas.

Grupy Blizzard

Grupy Blizzard to nowy sposób na pozostawanie w kontakcie ze znajomymi oraz innymi grupami graczy dzielących wspólne zainteresowania bez względu na to, czy w grę wchodzi przygotowanie do rajdu, wspólne kibicowanie ulubionym drużynom e-sportowym lub prowadzenie ożywionych dyskusji na temat nowego komiksu czy krótkiego filmu animowanego.

Każda grupa posiada wiele kanałów czatu tekstowego i głosowego. Administratorzy posiadają szeroką gamę narzędzi, dzięki którym mogą zarządzać członkostwem w grupach, wysyłać odnośniki z zaproszeniami itp. Kiedy gracz musi opuścić sieć, może później z łatwością nadrobić wszelkie zaległości i zapoznać się z przegapionymi rozmowami.

Aby zacząć poznawać te funkcje, wystarczy przejść do nowej zakładki „Społeczność”!

Prezenty dla graczy

Zbliżają się urodziny któregoś z waszych znajomych? A może chcecie podziękować za wspaniałą grę? Dzięki możliwości bezpośredniego przesyłania prezentów między graczami możecie kupować i przesyłać cyfrowe podarunki.

Aby przesłać prezent, należy przejść do zakładki „Sklep” i wybrać jeden z przedmiotów dostępnych jako prezenty (np. pakiety kart z Hearthstone lub skrzynki z łupami z Overwatch). Następnie należy nacisnąć przycisk „Prezenty” i wybrać odbiorcę lub BattleTag z rozwijanego menu podczas procesu zakupu.

Kiedy otrzymacie prezent, podświetli się prawa górna część okna aplikacji, aby zasygnalizować element oczekujący na odebranie (można również wybrać opcję „Pokaż prezenty” z rozwijanego menu pod własnym BattleTagiem). Należy kliknąć przycisk odbioru lub przejść na stronę internetową podarunków w aplikacji mobilnej, aby dodać prezent do kolekcji w docelowej grze.

Profile i awatary

Teraz gracze mogą spersonalizować wygląd swojego profilu i wybrać dla siebie awatara, aby zaprezentować się społeczności fanów Blizzarda!

Profil umożliwia m.in. wybór awatara, dzielenie się przemyśleniami w sekcji informacji o sobie oraz zamieszczanie odnośników do swoich stron w mediach społecznościowych. Możecie również zaprezentować światu, w jakie gry ostatnio grywacie, a także zdecydować, czy ustawić swój profil jako publiczny, tak aby potencjalni znajomi mogli się dowiedzieć o was czegoś więcej.

Awatar to wasza wizytówka na czatach, w grupach i wszystkich aspektach społecznościowych Blizzarda. Możecie wybierać spośród ponad stu różnych bohaterów, czarnych charakterów i innych legendarnych postaci ze wszystkich uniwersów Blizzarda (i nie tylko).

Możecie personalizować swój profil za pomocą przycisku „Pokaż profil” w menu rozwijanym dostępnym na liście znajomych lub po kliknięciu nagłówka aplikacji.

Status „niewidoczny”

Status „niewidoczny” sprawia, że możecie utrzymać połączenie z aplikacją Blizzard Battle.net, a jednocześnie wyświetlać się ze statusem „niedostępny” dla swoich znajomych. Oznacza to, że możecie uruchomić aplikację i grać bez obaw o to, że ktoś będzie was rozpraszać.

Status „niewidoczny” sprawia, że u wszystkich użytkowników na waszej liście znajomych wyświetlacie się jako „niedostępni” zarówno w grach, jak i w aplikacji Battle.net. Działanie rozgrywki oraz innych funkcji (np. dobieranie graczy) pozostaje bez zmian, gdy ustawiony jest status „niewidoczny”. Przypominamy jednak, że po uruchomieniu World of Warcraft postać gracza będzie wyświetlana jako dostępna.

„Niewidoczny” gracz może nadal wysyłać i otrzymywać wiadomości w aplikacji, ale decyzja, czy zechce odpowiedzieć, będzie należała do niego.

Źródło: Blizzard, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: