Polskie People Can Fly pracuje nad przygodową grą akcji AAA na PC i next-geny

Studio wyjawiło, że rozpoczęło prace nad wysokobudżetowym tytułem z gatunku action-adventure. Gra wyjdzie na PC, PS5, Xboksa Series X i platformy streamingowe.

People Can Fly poinformowało na swojej oficjalnej stronie o nowym projekcie z segmentu AAA. Tytułem, który ma być “przełomowy” i “niezwykle ambitny”, będzie kierować otwarty przez studio w zeszłym roku oddział w Nowym Jorku.

Nie będzie to mała rzecz, zważywszy na to, że zespół powiększa się – wspomniany oddział poszerza szeregi, a oprócz tego niebawem ma zostać otwarte studio w Montrealu, które również będzie uczestniczyło w pracach nad projektem. People Can Fly prowadzi obecnie rekrutacje na wiele stanowisk – zarówno w Nowym Jorku i Montrealu, jak i Warszawie i Rzeszowie.

Aktualnie polskie studio tworzy m.in. we współpracy z wydawcą Square Enix strzelaninę Outriders. Tytuł ma ukazać się jeszcze w tym roku na PC, PS4, Xboksie One i next-genach.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: