Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Polski symulator tawerny fantasy już dostępny. Cena od 89,99 zł

Crossroads Inn, rozbudowany symulator tawerny fantasy wewnętrznego studia produkcyjnego polskiej spółki Klabater, czylI Kraken Unleashed, jest już dostępny. Nakładem CDP grę w bogatej wersji fizycznej – także w edycji kolekcjonerskiej – można już znaleźć na półkach sklepów z grami. 

Crossroads Inn to połączenie rozbudowanej gry z gatunku management sim z fabularnymi rozwiązaniami gier RPG. Gracz wcieli się w postać właściciela tawerny w samym sercu baśniowej krainy Delcrys. Do jego zadań będzie należało zatrudnienie i wyszkolenie odpowiednich pracowników, zarządzanie dostawami, tworzenie nowych przepisów kucharskich, ustalanie menu dopasowanego do przybywających gości oraz walka o wpływ polityczny w świecie Delcrys.

– Jako fani symulatorów i gier RPG zawsze chcieliśmy zagrać w grę, która umiejętnie połączy te dwa gatunki. Tak powstał pomysł na symulator tawerny. Przygotowaliśmy dla graczy różne tryby rozgrywki – od typowo symulacyjnego trybu Sandbox, aż po fabularny tryb Kampanii, w którym w zależności od podjętych decyzji historia będzie mogła zakończyć się na jeden z dwunastu sposobów. Jesteśmy przekonani, że każdy z graczy znajdzie w Crossroads Inn coś dla siebie – mówi Michał Gembicki, członek zarządu spółki Klabater.

Gra oferuje dwa oddzielne tryby, Kampanii i Sandbox. Pierwszy z nich pozwala przeżyć nieliniową przygodę z elementami RPG – decyzje handlowe gracza odbiją się szerokim echem, budząc zainteresowanie potężnych osobistości na politycznej scenie Delcrys. Tryb Sandbox skierowany jest do fanów symulacji, a rozgrywka skupia się na zarządzaniu własnym biznesem i rozwijaniu karczmy.

Planuj z wyprzedzeniem, dogadzaj różnym grupom społecznym odwiedzającym twój lokal, miej również baczenie na dostawy. Pamiętaj, każdy ma inne zachcianki – mieszkaniec Untermarchii zamówi zimne piwo, a szlachcicowi z Yorevale lepiej zaproponować grzaniec. Przybyszowi z północy może zależeć na potrawce z dziczyzny, a gościa z Sambrii zadowoli owocowy deser. Praca karczmarza nigdy się nie kończy!

Cechy gry

 • Dwa tryby zapewniające od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin rozgrywki. Pełen rozmachu tryb Kampanii, oferujący nieliniową historię, nietuzinkowe postaci i nieoczekiwane zwroty akcji, oraz tryb Sandbox – przeznaczony dla wielbicieli symulacji
 • Kompleksowy system ekonomiczny. Zatrudniaj pracowników, szukaj najtańszych składników na rynku, zarządzaj dostawami i przystosuj swoją tawernę do potrzeb zróżnicowanych grup społecznych
 • Niepowtarzalny system kulinarny, zawierający oryginalny zestaw potraw i zróżnicowaną ofertę składników dostosowanych do klienteli karczmy, przygotowany we współpracy z ekspertami z Nerd’s Kitchen
 • Świat wielkiej polityki pełen rywalizujących ze sobą frakcji, z którymi możesz współpracować lub działać na ich niekorzyść. Odkryj bogaty świat gry i zobacz, jak możesz na niego wpływać.

Gracze, którzy wybiorą wydanie pudełkowe gry Crossroads Inn, mogą liczyć na wyjątkową zawartość dodatkową. CDP przygotował dwie wersje wydania pudełkowego:

Edycja kolekcjonerska

Crossroads Inn
 • Płyta z grą na PC
 • Ilustrowana książka kucharska z 12 autorskimi przepisami z różnych zakątków świata Delcrys
 • Otwieracz do piwa
 • Niepowtarzalny strój barmana Martyna – fartuch karczmarza
 • Season pass – dostęp do wszystkich DLC przez 12 miesięcy
 • List od twórców z podziękowaniami dla graczy

Edycja Specjalna

Crossroads Inn
 • Płyta z grą i dodatkowymi multimediami:
  • oficjalna ścieżka dźwiękowa, zawierająca utwory Marcina Przybyłowicza
  • materiały wideo: karczmarskie opowieści i kulisy produkcji
 • Zapiski karczmarza Martyna – przewodnik do gry
 • Mini książka kucharska z przepisami z różnych zakątków świata gry
 • Mapa świata Delcrys
 • Barmańskie naklejki

Grę w eleganckim pudełku i polskiej pełnej wersji językowej można nabyć m.in. w sieciach sklepów Media Expert, Empik czy RTV Euro AGD. Gra jest dostępna na platformę PC.

Źródło: informacja prasowa

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się