Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Tagi:

Polski symulator egzorcysty wyśle nas do tajemniczej wioski

W przyszłym roku gracze będą mogli wcielić się w egzorcystę, który zajmie się serią demonicznych opętań w tajemniczej wiosce.

Priest, czyli nowa gra indie polskiego studia Delirma, ma oferować m.in. wymagającą rozgrywkę, mroczną historię, liczne elementy RPG oraz nieszablonową oprawę graficzną. Premierę na platformie Steam zaplanowano na lato 2019 r. Wydawca nie wyklucza także wersji na konsole obecnej generacji.

Priest jest tworzony przez nowe, kilkuosobowe studio z Żywca – Delirma. Zaangażowani w projekt twórcy pracowali wcześniej nad kilkoma innymi grami (m.in. Unlucky Seven). Wydawcą będzie firma Ultimate Games, która wydała dotychczas np. Ultimate Fishing Simulator, Darkest Hunters oraz Earthworms.

Jak wskazuje Delirma, Priest to pierwsza tak duża gra nawiązująca do egzorcyzmów. Twórcy zapewniają, że ich produkcja zaoferuje równocześnie oryginalne i wciągające podejście do tematu. Głównym elementem rozgrywki mają być egzorcyzmy, czyli wypędzanie nieczystych sił z opętanych osób.

Symulator egzorcysty

Akcja gry zostanie osadzona w tajemniczej wiosce, gdzie dochodzi do niewytłumaczalnej serii opętań.

– Priest to połączenie mitologii chrześcijańskiej z dark fantasy. Opieramy się zarówno na świadectwach dotyczących prawdziwych egzorcyzmów, jak i dziełach szeroko pojętej popkultury, czyli np. powieściach, filmach i serialach. Inspirują nas też black metal i folklor Żywiecczyzny, więc nie zabraknie odpowiednich nawiązań – mówi jeden z twórców nowej gry, Michał Jod.

Kluczową częścią nowej gry będzie wypędzanie demonów z ciał opętanych mieszkańców wioski. Gracz będzie musiał dostosować swoje działania do konkretnego przypadku i dobrać odpowiednie remedium, korzystając np. z modlitw czy ekwipunku. Jednocześnie trzeba będzie pamiętać o kondycji i wytrzymałości egzorcysty. Jak wyjaśniają twórcy, rozgrywka zostanie urozmaicona licznymi dodatkowymi motywami, w tym np. korzystaniem z pomocy wcześniej uratowanych osób.

– Damy dużo swobody. Gracz decyduje o ścieżce działania i sposobie, w jaki zmierzy się z kilkudziesięcioma obecnymi w wiosce demonami. Szeroki wybór dotyczy także rozwoju egzorcysty. Chodzi o cechy i konkretne umiejętności – pogrupowane w ramach kilku różnych szkół egzorcyzmów. Co równie ważne, Priest nie będzie tzw. samograjem – trzeba liczyć się z realnym wyzwaniem. Nawet jeśli gracz zdecyduje się na co-op – dodaje Michał Jod.

Priest zadebiutuje na platformie Steam latem 2019 r. Ultimate Games nie wyklucza wydania gry także na konsolach obecnej generacji.

Źródło: materiał producenta, opracowanie własne

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%