Polska Farma 2017 – specjalne wydanie z metalowym modelem traktora

Polska Farma 2017 – specjalne wydanie z metalowym modelem traktora
Newsy PC

Premiera gry już w ten piątek.

Cenega przypomina, że już 2 września odbędzie się premiera gry Polska Farma 2017. Jest to najnowsza odsłona popularnej serii Farm Expert stworzonej przez polskie studio PlayWay, która ukaże się na komputery osobiste i dostępna będzie w podwójnej wersji językowej – polskiej (napisy) i angielskiej.

Wydawca informuje, że w salonach Empik i na empik.com dostępna będzie edycja specjalna gry Polska Farma 2017 zawierająca metalowy model traktora (cena za takie wydanie to 79,99 zł, wizerunku zabawki niestety nigdzie nie możemy się doszukać).

Polska Farma 2017 to najnowsza część jednego z najbardziej innowacyjnych symulatorów rolniczych na świecie, znanego też jako Farm Expert. To kompleksowa symulacja farmy przeniesiona na nowy poziom dzięki zaawansowanej fizyce gleby oraz realistycznemu modelowi jazdy maszynami. Do dyspozycji graczy oddanych zostanie mnóstwo licencjonowanych, pieczołowicie odwzorowanych maszyn rolniczych, które należy wykorzystać do odpowiednich zadań zależnych od różnych pór roku. Uprawiaj rośliny i hoduj zwierzęta, opiekuj się sadami i roślinami w szklarniach, graj w olbrzymim, otwartym świecie, naprawiaj swoje maszyny w przydomowym warsztacie oraz wraz z przyjaciółmi skorzystaj z trybu wieloosobowego, by wspólnie się bawić!

Najważniejsze cechy:

  • Realistyczna fizyka jazdy, odwzorowująca zachowanie maszyn w różnych warunkach.
  • Fizyka gleby: ryzyko zakopania się podczas prac polowych, trójwymiarowa bruzda po pługu, zachowanie gleby zależne od warunków pogodowych.
  • Przydomowy warsztat: dbaj o każdą z ponad 170 dostępnych maszyn w grze. Wymieniaj wyeksploatowane części, zmieniaj koła, załóż konsolę do ładowacza czołowego.
  • Licencjonowane maszyny i sprzęty rolnicze najsłynniejszych polskich i światowych producentów, m.in.: Kuhn, Grimme, Krampe, Pöttinger, Rauch, Landini, McCormick, Valpanada, Vogel&Noot, Kröger, Suer, Ponsse, HB-Brantner, FSI, Kuxmann, Sipma, Weremczuk.
  • Szklarnie: opiekuj się swoimi roślinami. Dbaj o każdy etap ich wzrostu za pomocą komputera pokładowego. Steruj temperaturą czy wilgotnością powietrza.
  • Pełnoprawny modding. Modyfikuj grę według swoich pomysłów.
  • Gra wieloosobowa. Dziel się obowiązkami ze swoimi znajomymi i wspólnie dbajcie o rozwój waszego gospodarstwa.
  • Dbaj o stan swoich pól za pomocą dostępnych 3 rodzajów środków ochrony roślin. Reguluj stan ich kwasowości poprzez wapnowanie.

Źródło: Cenega, opracowanie własne

Jakie jeszcze symulatory farmy pojawią się na rynku? Oto propozycje konkurencji:

Symulator Farmy 17: Pure Farming

Wydawnictwo Techland ogłasza, że wprowadzi na rynek własny symulator rolniczy – Symulator Farmy 17: Pure Farming. Za produkcję tytułu odpowiada Techland razem z niezależnym studiem Ice Flames. Zespół planuje wstrząsnąć gatunkiem dzięki wprowadzeniu wielu unikalnych funkcji i trybów. Stawia sobie za cel stworzenie najbardziej kompletnego symulatora farmy na świecie. Techland posiada wieloletnie doświadczenie w wydawaniu gier z tego gatunku, które postanawia wykorzystać wprowadzając na rynek swoją własną grę.

– Zdajemy sobie sprawę, że na rynku jest wiele symulatorów farmy. Patrząc jednak na ich zawartość zauważyliśmy, że wiele z nich nie uwzględnia w rozgrywce lub niewystarczająco szeroko traktuje aspekty nieodzownie związane w prawdziwym rolnictwem. Fani gatunku  też widzą to od lat i zwracają się z prośbą do deweloperów o dodanie tych elementów. Dlatego chcemy być tymi, którzy dadzą im wszystkie te niuanse rozgrywki, których im dotychczas brakowało – mówi główny producent Symulatora Farmy 17: Pure Farming, Kornel Jaskuła.

Pierwszy zwiastun Symulatora Farmy 17: Pure Farming wrzucamy poniżej. Gra zostanie oficjalnie zaprezentowana mediom i graczom na tegorocznym Gamescom, gdzie zostanie podanych więcej informacji na jej temat.

Farming Simulator 17

Studio Giants Software opublikowało niedawno pierwszy z serii filmików prezentujących rozgrywkę w Farming Simulator 17. Gra pozwoli wcielić się w nam w rolnika, który zarządza setkami akrów rolnych. Otrzymamy dostęp do najnowszych sprzętów i ciągników na świecie, sami wybierzemy, co chcemy posiać i wyhodować, a wszystko to w zupełnie otwartym świecie gry. Do wyboru czeka ponad 200 pojazdów i urządzeń obejmujących 70 różnych marek. Po raz pierwszy w serii pojawią się maszyny takich firm jak Fendt, Valtra czy Massey Ferguson.

Deweloperzy zaznaczają również, że Farming Simulator 17 pozwoli na zabawę modami nie tylko na PC, lecz także na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Otwiera to oczywiście nowe możliwości, jak wspierany modami tryb sieciowy, w którym ruszymy w pole ze znajomymi. Studio Giants Software zaznacza, że w przypadku konsol do wspólnej zabawy online zasiądzie jednocześnie 6 osób, a w przypadku PC może to być nawet 16 wirtualnych farmerów.

Nowości w Farming Simulator 17 obejmują również kolejne rodzaje upraw. Do gry dodano słoneczniki i właśnie one są głównym aktorem poniższego materiału. Na przykładzie tej rośliny możemy prześledzić proces od siania, poprzez zbiory aż po wywiezienie nasion do skupu.

Farming Simulator 17 zadebiutuje na 25 października na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Kto chce, już teraz może złożyć zamówienie przedpremierowe na Steam, dostając w bonusie dwie maszyny: traktor Valtra T-Series Cow Edition oraz gąsienicowy pojazd Challenger MT700E Field Viper.

Przypominamy jeszcze raz ostatni filmik z Farming Simulator 17 i liczymy na to, że propozycja od rodzimego Techlandu rzeczywiście pokaże coś więcej.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie