Polscy partyzanci, husaria i wielkie roboty. Poznajcie World of 1920+ na PC, PS4 i Xbox One!

Pomysł naprawdę świetny, oby wykonanie mu dorównało.

Jakub Różalski odpowiada m.in. za grafiki do gry planszowej Scythe, lecz jak się teraz okazuje, w tym samym uniwersum polskiego dwudziestolecia międzywojennego powstanie gra wideo, która ma zaszczycić PC oraz konsole obecnej generacji, czyli PlayStation 4 i Xbox One!


Produkcja, nazwana World of 1920+, ma być połączeniem gatunków RPG oraz RTS. Poznamy w niej alternatywną rzeczywistość po zakończeniu pierwszej wojny światowej, która różni się od obecnej przede wszystkim widokiem ogromnych kroczących mechów. Można to porównać do pierwszych samolotów, jakie ludzie widzieli na niebie. Nikt nie wiedział jak takie maszyny działają, ale ich widok nikogo już nie przerażał.

Jak zaznacza Jakub Różalski w serwisie Facebook, nie będzie to świat fantasy, lecz historical fiction. Pewne magiczne motywy mogą się jednak pojawić. – Plotki mówią, że Tatarzy z południa mogą rozmawiać ze zwierzętami i kontrolować wiatr … ale to chyba tylko wytwory wyobraźni zabobonnych wieśniaków – pisze zagadkowo Różalski.

Podobnie jak w Europie na początku XX wieku, świat w 1920+ jest pełen kontrastów, różnorodności, tajemnic i nieodkrytych miejsc. To świat, w którym tradycja i życie w zgodzie z naturą są powoli zastępowane przez nowoczesność i technologię – dodaje.

Poniżej możecie zobaczyć pierwsze grafiki koncepcyjne z World of 1920+., które wykonał Jakub Różalski. Liczymy, że wyjdzie z tego coś naprawdę porządnego, ponieważ potencjał jest ogromny.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

  • Jesli to wypali, to zapowiada się niezły tytuł. Trzymamy kciuki.

245 Shares
Share245
+1
Tweet