Polscy gracze zebrali charytatywnie 35 tysięcy złotych dzięki oglądaniu gier

Najlepsi gracze, streamerzy i czołowe postacie Internetu wsparli pacjentów kliniki Budzik.

Współczesnej młodzieży, spędzającej długie chwile przed ekranami komputerów, wbrew obiegowym opiniom nieobca jest empatia i problemy innych ludzi, a szczególnie dzieci. Pomagać jest rzeczą ludzką, dlatego też najlepsi gracze, streamerzy i gwiazdy świata internetu zwarli szyki i podczas 24-godzinnego wydarzenia wspólnie zachęcali do przekazywania dobrowolnych wpłat na konto fundacji „AKOGO?”.

Celem fundacji „AKOGO?”, założonej przez Ewę Błaszczyk-Janczarską oraz ks. Wojtka Drozdowicza, jest pomoc dzieciom po ciężkich urazach mózgu, często przebywających w śpiączce. Śpiączka to poważny problem społeczny, który dotyka nie tylko chore dzieci, ale całe ich rodziny. Fundacja wybudowała między innymi pierwszą w Polsce klinikę-wzorzec Budzik, przy oddziale Rehabilitacji Neurologicznej w Centrum Zdrowia Dziecka – Centralnym Szpitalu Dziecięcym w Polsce, gdzie trafiają najcięższe przypadki takich zdarzeń.


Transmitowany w serwisie Twitch 24-godzinny stream miał miejsce w ubiegły weekend. Dzięki wpłatom darczyńców o ogromnych sercach udało się zebrać niebagatelną sumę 35 167,99 złotych, która to kwota zasiliła konto fundacji i klinikę Budzik.

Akcja charytatywna
Akcja charytatywna

Źródło: Materiał organizatora

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

0 Shares
Share
+1
Tweet