Polacy robią Drift19, pierwszy symulator kierowcy driftowego w historii

Drift19 to pierwszy w historii gier wideo profesjonalny symulator kierowcy driftowego – twierdzi ECC Games, polskie studio deweloperskie pracujące nad grą.

W wielu grach wyścigowych drift pojawia się jako dodatek, ale tytułu w całości poświęconego tej dyscyplinie motosportu i wszystkim związanym z nią smaczkom jeszcze nie było.

Na ręcznym

Drift to jedna z bardziej wymagających technik prowadzenia samochodu, polegająca na pokonywaniu zakrętów przy użyciu kontrolowanego poślizgu. Duża popularność driftu w Japonii doprowadziła do powstania profesjonalnej ligi, która do dzisiaj rozpowszechniła się w różnych krajach świata. W 2006 roku odbyły się pierwsze zawody tego typu w Polsce, z roku na rok zdobywając u nas coraz większą popularność. Jej następstwem jest pierwszy tak realistyczny symulator tej dyscypliny motosportu od polskiego producenta gier.

ECC Games to blisko 30-osobowe studio developerskie zrzeszające miłośników motoryzacji, którzy podczas tworzenia gry mocno inspirują się esencją driftu. W ich produkcji pojawią się najbardziej kultowe auta – każde o odmiennym modelu jazdy, który dodatkowo dopasujemy do swoich preferencji przy pomocy szerokiego asortymentu części i możliwych ustawień. ECC Games pracowało do tej pory m.in. nad mobilnymi wersjami popularnego Car MechanicSimulatora. Bazując na tym doświadczeniu tworzy teraz autorski model tuningowania samochodów, a także odpowiednią fizykę jazdy. Drift to nie walka na czas jak w tradycyjnych wyścigach czy rajdach, a rywalizacja o jak najlepszy kąt wychylenia auta względem osi trasy, prędkość poślizgu czy optymalną linię przejazdu i efekty specjalne, z obowiązkowym dymem z rozgrzanych opon. W Drift19 odzwierciedlony będzie każdy z tych elementów.

Cała naprzód                                         

Drift19 kładzie równie duży nacisk na model prowadzenia samochodów, co na opcje ich budowy i tuningowania. Najmniejsza zmiana w konstrukcji auta ma realne przełożenie na jego osiągi, co z pewnością przypadnie do gustu fanom motoryzacji i „grzebania” w silnikach. Polska produkcja pozwoli graczom poczuć atmosferę, jaka towarzyszy kierowcom podczas wchodzenia w kontrolowany poślizg na tzw. spotach. Już w przyszłym roku każdy fan driftu będzie mógł poczuć, jak to jest sunąć bokiem po kultowych torach EBISU .

Premiera gry na platformie Steam jest planowana na przełom pierwszego i drugiego kwartału 2019 roku.

Drift19 – wymagania sprzętowe

MINIMALNE:

  • System operacyjny: Windows(64-bit) 7 or Newer
  • Procesor: Intel Core i3 3.0 GHz
  • Pamięć: 4 GB RAM
  • Karta graficzna: NVidia GeForce GTX 660 2GB VRAM
  • DirectX: Wersja 11
  • Miejsce na dysku: 20 GB dostępnej przestrzeni

ZALECANE:

  • System operacyjny: Windows(64-bit) 7 or Newer
  • Procesor: Intel Core i5 3.4 GHz
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: NVidia GeForce GTX 970 4GB VRAM
  • DirectX: Wersja 11
  • Miejsce na dysku: 20 GB dostępnej przestrzeni

Źródło: informacja prasowa, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.