Pokemon GO na inteligentne zegarki. Zapowiedź i pierwsze szczegóły

Pokemon GO na inteligentne zegarki. Zapowiedź i pierwsze szczegóły
Mobile Newsy

Zabawa z pokemonami nie tylko na smartfonie.

Niantic zapowiedziało wydanie aplikacji Pokemon GO na Apple Watch, dzięki której będziemy mogli zająć się naszymi stworkami również przy pomocy inteligentnego zegarka.

Apka została dostosowana do mniejszych ekranów i pozwoli Trenerom odwiedzić punkty orientacyjne PokeStop oraz zebrać to, co w nich znajdziemy. Jeśli dany punkt ma swój opis, wszystko przeczytamy na naszym Apple Watchu.

Zegarkowe Pokemon GO pozwolą również zająć się jajkiem, z którego wykluwają się nowe zwierzaki. Na malutkim ekraniku zobaczycie też, czy w okolicy nie czai się jakiś nowy pokemon, którego można złapać. Niestety, żeby schwytać pokemona, zegarek już nie wystarczy. Do tego celu nadal będziemy musieli używać telefonu.

Deweloperzy z Niantic zapowiadają, że Pokemon GO na Apple Watch zadebiutuje na rynku do końca tego roku.

Aktualizacja Pokemon GO – nowa funkcja zapowiedziana!

Twórcy tej niezwykle popularnej gry (która jednak traci użytkowników, o czym przypominamy poniżej) zajmują się nie tylko łataniem pokemonowych błędów. W międzyczasie opracowują kolejne funkcje dla swojej produkcji. Niedawno dostaliśmy taką, która pomaga Trenerom określić potencjał waleczności danego stworka, dzisiaj dowiedzieliśmy się, jaka następna nowość znajduje się tuż za rogiem.

Zapowiedziany dodatek (w formie aktualizacji) nosi nazwę Buddy Pokémon. – Będziesz mógł wybrać ulubionego pokemona ze swojej kolekcji i ustawić go jako swojego kumpla, zyskując tym samym dostęp do unikatowych nagród oraz nowego doświadczenia. Buddy Pokémon pojawi się obok swojego Trenera na ekranie profilu, co zapewni dodatkowe bonusy, takie jak przyznawane cukierki za wspólne spacery. Będziesz mógł również zmienić swojego kumpla na innego i to w dowolnym momencie – tłumaczą deweloperzy na oficjalnej stronie Pokemon GO.

Dodano, że to nie jedyna nowość, która pojawi się w Pokemon GO tej jesieni. Co jeszcze szykują deweloperzy? Niestety, na jakiekolwiek szczegóły musimy poczekać.

Co czwarty użytkownik Pokemon Go rezygnuje z zabawy

Statystki zaprezentowane przez Apptopie, Sensor Tower i SurveyMoneky jednoznacznie prezentują, iż początkowe zainteresowanie łapaniem kieszonkowych potworów wśród wielu osób gaśnie.

Z bazy około 40 milionów odbiorców zostało ich obecnie 30 milionów, spadek jest więc znaczący, ale aplikacja w stosunku do konkurencji nadal świetnie sobie radzi i przynosi ogromne zyski.

Jeżeli na gorąco mielibyśmy się pokusić o interpretację zanotowanego spadku, to przyczyn można dopatrzeć się w braku znaczących aktualizacji pozycji czy pewnego znużenia ideą rozszerzonej rzeczywistości. Nie ukrywajmy równie, że zaraz po premierze pogoń za istotami pokroju Pikachu było modne, a informacje o tytule docierały z mediów nawet do osób niezainteresowanych elektroniczną rozgrywką. Czas zweryfikował więc kto jest prawdziwym pasjonatem i zapalonym treserem Pokemon. A wy jeszcze gracie?

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie