Po latach udało się odnaleźć zaginioną wersję Duke Nukem

0 komentarzy

Płyta z grą znajdowała się w Bibliotece Kongresu USA.

Davide Gibson, który sprawuje piecze nad działem odpowiedzialnym za gry wideo, natrafił na  krążek DVD z napisem Duke Nukem: Critical Mass. Jak się okazała, była to zaginiona wersja tytułu, który miał zostać wydany na przenośną konsolę PlayStation Portable (PSP). Wspomniana gra akcji ukazała się jedynie na konkurencyjnym sprzęcie Nintendo DS, omijając platformę firmy Sony.

Najpewniej zawartość płyty nie zostanie upubliczniona w internecie, ze względu na zapisy prawa autorskiego. Znalezisko nie przepadnie jednak w odmętach historii, zapis na nośniku danych zostanie zarchiwizowany, a sama płyta znajdzie miejsce w zbiorach instytucji.

Jeśli zachodzicie w głowę jak wspomniana produkcja polskiego studia Frontline się prezentowała, to zachęcamy do zapoznania się z poniższym wideo:

 

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się