Ta gra na premierę trafi na Steam, GOG i… torrenty. Wyjątkowy pomysł polskiego dewelopera

Ta gra na premierę trafi na Steam, GOG i… torrenty. Wyjątkowy pomysł polskiego dewelopera
Newsy PC

Już niedługo światło dzienne ujrzy Please Fix The Road, gra stworzona przez Ariela Jurkowskiego. Tytuł zadebiutuje na Steamie, GOG-u oraz… torrentach.

Taką decyzję podjął sam twórca gry, o czym poinformował w mediach społecznościowych. Jak wyjaśnił w jednym z postów, uważa, że gra i tak trafiłaby ostatecznie na torrenty; zamieszczając ją tam samodzielnie, może natomiast nastawić się na ludzi, którzy docenią jego gest i zdecydują się na zakup. Co ważne, piracka wersja Please Fix The Road nie będzie identyczna jak ta, którą otrzymają użytkownicy Steama czy GOG-a. Osoby korzystające z torrentów nie mogą tu liczyć na aktualizacje, ponadto w grze będą umieszczone elementy nawiązujące stylistycznie do piratów.

https://twitter.com/ArielJurkowski/status/1522202001702068225?s=20&t=x4j09VvyWSUD5OUvSDxLRA

Jurkowski nie jest prekursorem takiego działania. Już w 2015 roku na podobny zabieg zdecydowali się twórcy mobilnego Shooting Stars. W ich wykonaniu było to jednak bardziej radykalne; pirackiej wersji gry nie dało się ukończyć. Zamieszczony w niej boss był bowiem nie do pokonania, zaś po śmierci gracza na ekranie wyświetlał się komunikat z prośbą o zakup gry z oficjalnego źródła. Również w ostatnim czasie torrenty zyskują na popularności, szczególnie w Rosji – gdzie Steam zablokował płatności. Z tego względu sami deweloperzy zachęcają do piracenia własnych gier. W tym przypadku motywacja twórców jest oczywiście zupełnie inna, lecz i tu można mówić o pewnej akceptacji dla nieoficjalnych kanałów dystrybucji gier.

Jak na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie Please Fix The Road trafi do graczy. Według samego twórcy nastąpi to w czerwcu 2022 roku.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia