PlayStation Stars oficjalnie w Polsce. Zbierajcie punkty i wymieniajcie je na gry

PlayStation Stars już w Polsce. Zbierajcie punkty i wymieniajcie je na gry
Newsy PS5

Program lojalnościowy PlayStation Stars oficjalnie trafił dziś do Polski. Gracze mogą zdobywać punkty i wymieniać je na specjalne nagrody oraz gry wideo.

W końcu Sony ruszyło z nowym programem lojalnościowym i tym razem również dla polskich graczy. PlayStation Stars stało się już oficjalnie dostępne w kilku rejonach, w tym Europie. Usługa dostępna jest już do wglądu przez graczy, a wszyscy zainteresowani mogą udać się na oficjalną stronę Stars, aby zarejestrować się w programie. Można też w tym celu użyć aplikacji mobilnej PS App. Trzeba jednak zaznaczyć, że na ten moment wszelkie informacje na temat programu i wgląd w nasze statystyki możliwy jest za pośrednictwem wspomnianej apki. Integracja Stars z konsolami ma nastąpić w niedalekiej przyszłości.

No dobra, ale czymże w ogóle jest to PlayStation Stars?

PlayStation Stars to nowy program, który bazuje w zasadzie na sprawdzonej formule, praktykowanej m.in. przez Nintendo. Gracze mogą grać w gry, brać udział w różnych społecznościowych aktywnościach i kupować kolejne produkty, aby zdobywać punkty. Te wymienimy na wirtualne nagrody, gry wideo, a także doładowania do portfela PlayStation Network. Warto dodać, że pula nagród bywa zmienna, więc nie wszystko ma być dostępne przez cały czas.

Aktualnie jako nagrody możemy odebrać m.in. wirtualne dioramy, a także gry wideo. Obecnie dostępna lista gier zawiera Sekiro: Shadows Die Twice (15 tys. punktów), It Takes Two (10 tys. pkt), Hades (6 250 pkt) oraz Cult of the Lamb (6 250 pkt). Za 650 pkt zyskamy doładowanie do portfela PSN o wartości 25 zł, a za 2 250 pkt – 90 zł.

Każde wyzwanie ma limit czasowy i czasami zostaniemy nagrodzeni za zagranie w daną grę, a czasami za odpalenie konkretnej produkcji czy wygranie meczu. Punkty zdobywamy także za zakupy w cyfrowym sklepie, choć trzeba posiadać konto PS Plus.

PS Stars ma również 4 poziomy statusu gracza i każdy kolejny to nowe kampanie oraz nagrody. Na marginesie zaznaczę, że niektórzy gracze, gdy program startował w USA, znaleźli się na „liście oczekujących”. Oznacza to swego rodzaju kolejkę w zapisach do usługi. PlayStation wyjaśnia, że dostęp zostanie im przyznany najpóźniej w okresie do dwóch miesięcy od rejestracji.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie