PlayStation przejęło kolejne studio. Możemy liczyć na “sieciową grę AAA”

https://planetagracza.pl/ps5-pro-120-fpsow-4k-wydajnosc/
Newsy PS4 PS5

PlayStation przejęło kolejne studio, tym razem od ProbablyMonsters Inc. Wiemy, że firma od lat rozwija swoją nową grę, która ma “zaiskrzyć niesamowite doświadczenia w trybie wieloosobowym”.

O tym, że Sony cierpi na brak ekskluzywnych hiciorów multiplayer, wiemy od dawna. Przejęcie Bungie w teorii ma w tym pomóc, ale zapewne trochę czasu minie, zanim zagramy w ich pozycję. Oprócz tego korporacja przygotowuje mnóstwo nowych tytułów, w tym sporo gier-usług. Brzmi to wszystko świetnie, ale trochę szkoda, że do tej pory gracze PS5 mogą poczuć się olewani. Być może na czerwcowym pokazie wszystko się zmieni.

W komunikacie na blogu japońskiego giganta czytamy, że PlayStation przejęło Firewalk Studios. Deweloperzy rozwijają dla Sony multiplayerową grę AAA od dwóch lat, ale nie byli jeszcze ich własnością. Wiele wskazuje na to, iż firma pozytywnie odebrała efekty ich prac. Dlatego też zdecydowano się włączyć Firewalk oficjalnie do rodziny studiów PlayStation.

Jestem podekscytowany mogąc ogłosić, że rozszerzyliśmy naszą współpracę z Firewalk Studios i z radością witamy ich w PlayStation Studios. W Firewalk pracuje niezwykle utalentowany zespół twórców, którzy stworzyli kilka najsłynniejszych gier, a już teraz ciężko pracują nad swoją pierwszą oryginalną grą wieloosobową AAA na PlayStation.

– informuje Hermen Hulst, szef PlayStation Studios

Samo studio założono w 2018 roku, gdzie pracowało pod banderą ProbablyMonsters Inc. Co ciekawe, twórcy od samego początku interesują się wyłącznie grami AAA, co nie dziwi, patrząc na szefostwo. Dyrektorem generalnym grupy jest Harold Ryan, były prezes Bungie. Do tego choćby Tony Hsu oraz Ryan Ellis – obydwaj również znani z pracy w Bungie. Jaki ten świat mały – założyli nowe studio, a teraz i tak pracują dla jednej firmy wraz ze wspomnianym Bungie.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie