Współtwórca PSP, PS3, PS4 i PS5 opuszcza szeregi PlayStation

PlayStation uśmierca swoją darmową grę dostępną też na PC
Newsy

PlayStation potwierdziło, że z firmy odszedł designer, dyrektor reprezentacyjny i zastępca prezesa, Masayasu Ito, który współtworzył wiele popularnych konsol producenta. Pracował z Sony przez aż 36 lat.

Bloomberg podaje, że Ito udał się na emeryturę, a informację tę chwilę później potwierdziło również samo Sony. Nic dziwnego – Japończyk ma już 60 lat.

Masayasu Ito pracował w PlayStation od 2000 roku, a w Sony od 1986 roku. W tym czasie współtworzył takie konsole jak PSP, PS3, PS4 i PS5, gogle PS VR oraz wiele akcesoriów do konsol Sony, w tym ekrany LCD do PS2. Miał również swój wkład w projektowanie oprogramowania dla sprzętów Niebieskich.

Emerytura projektanta raczej nie będzie miało zauważalnego wpływu na obecny wygląd firmy. Choć Ito bez wątpienia był istotną częścią PlayStation, jego odejście nie powinno zostać odczute przez graczy.

Niedawno w sieci pojawiły się informacje dotyczące nowego modelu PS5. Kolejna iteracja popularnej konsoli ma być nieco lżejsza od swojego starszego rodzeństwa i nic nie wskazuje na to, aby Sony wprowadziło większe zmiany w podzespołach sprzętu.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie