PlayStation Portal staje się handheldem? Nowa aktualizacja sporo zmienia

PlayStation Portal powoli staje się handheldem | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

Sony przedstawiło szczegóły nowej aktualizacji PlayStation Portal, która faktycznie może znacząco poprawić możliwości sprzętu i zapewnić komfortową rozrywkę.

W naszym tekście dotyczącym testów nowego sprzętu Sony (czyli “niepełnoprawnej konsoli”) narzekałem przede wszystkim na problemy z połączeniem, nawet przy bardzo dobrym połączeniu. Firma w końcu coś z tym robi!

PlayStation Portal będzie lepsze

W sieci okazało się, że nie tylko ja doświadczałem problemów, artefaktów graficznych i zawieszania się połączenia. Wielu graczy na Reddita czy Twittera kierowało swoje własne uwagi, z których znaczna część nie była pozytywna. Sony najwyraźniej dostrzega problem, więc obiecało ulepszyć połączenie za pośrednictwem wi-fi. Czy to jednak wystarczy? No wiecie, na razie jest za wcześnie, aby o tym mówić.

Już dziś do graczy trafiać ma kolejno nowa aktualizacja systemowa. Jej główną zmianą jest dodanie możliwości połączenia się za pomocą publicznego wi-fi. W kawiarniach, hotelach czy na lotnisku często trzeba przejść przez dodatkową autoryzację, aby umożliwić połączenie, lecz PS Portal nie oferował żadnej możliwości jej wykonania, przez co grać mogliśmy tylko i wyłącznie w domu. Żeby nie było – konsolka pozwala na gaming poza domem, lecz wtedy należy spodziewać się problemów z połączeniem i gorszej jakości.

Umożliwienie autoryzacji publicznych wi-fi zdecydowanie poprawi jakość korzystania ze sprzętu, tym samym zbliżając go troszeczkę w kierunku handhelda. PlayStation Portal dalej będzie opierał się na chmurze. Teraz jednak będzie nam łatwiej korzystać z dobrodziejstw konsoli, po wyjściu z domu.

Nowa łatka ma również lepiej pokazywać stan baterii, dodać nowe efekty wizualne przy korzystaniu z touchpadów czy ogólnie poprawić jakość połączenia wi-fi. Na oficjalnym blogu Sony firma chwali się, że ponad 60% graczy skorzystało pierwszy raz z funkcji Remote Play właśnie dzięki PS Portal. Urządzenie jest przecież wielkim hitem, więc nie ma się co dziwić.

Źródło: PlayStation Blog

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie