PlayStation może jednak szykować „swojego Steama”

PlayStation z kolejnym przejęciem na celowniku. O kogo chodzi?
Newsy PC

Czyżby PlayStation jednak planowało stworzyć osobny launcher dla portów swoich produkcji? Tak sugerują pliki odnalezione w wersji PC gry Marvel’s Spider-Man.

Jak zauważa VideoGamesChronicle, w folderze gry Insomniac Games można znaleźć pliki nawiązujące do „PlayStation PC launcher”. Co ciekawe, niedawno w plikach Spider-Mana odkryto również informacje wskazujące, że Sony może szykować opcję połączenia konta PSN z grami na PC.

Możliwe więc, że Sony przygotowuje program startowy na wzór Steam lub Epic Games Store, który pozwoliłby na uruchamianie gier PS Studios na komputerze. Inną, równie możliwą opcją, byłby launcher podobny do tego dołączanego do gier firmy Paradox Interactive, który pozwala na zarządzanie ustawieniami i modami, choć gry wciąż uruchamiają się za pośrednictwem platformy Steam.

Na ten moment nie jest jasne, czy ewentualny launcher PlayStation faktycznie powstaje, czy zawarte w Marvel’s Spider-Man pliki są jedynie pozostałością skasowanego projektu. Jeśli coś faktycznie jest na rzeczy, prędzej czy później ujrzymy konkretne ogłoszenie.

Własny program startowy to opcja, na którą mogą sobie pozwolić jedynie najwięksi wydawcy, bowiem gracze bardzo niechętnie patrzą na przymus instalowania kolejnej aplikacji, aby móc uruchomić kilka wybranych tytułów. Właśnie z tego powodu niedawno pożegnaliśmy Bethesda Launcher, z którego zrezygnowano na rzecz Steam.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie