Bloodborne - grafika

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PlayStation a gry z Japonii. Szef PS Studios przypomina o współpracy z Kojimą i From Software

PlayStation postanowiło uspokoić fanów japońskich gier. Gigant zamierza nadal inwestować w projekty z kraju kwitnącej wiśni. Przypomniano też, że japoński oddział współpracował z jednymi z najważniejszych deweloperów z tego kraju.

Fani Sony mogli niedawno zauważyć, że firma coraz bardziej odsuwa się od Japonii. Najistotniejszym krokiem w tej sprawie było zdecydowanie zamknięcie Japan Studio.

Szef PS Studios uznał, że warto by było trochę uspokoić fanów produkcji z Japonii. Wspomniał, że mocno inwestuje w Team Asobi, które przecież rozwinęło się dzięki zamknięciu Japan Studio. Dodatkowo Sony wciąż ma pod sobą twórców Gran Turismo, czyli Polyphony Digital.

Rozbudowujemy Team Asobi pod kierownictwem Nicolasa Douceta, więc tak naprawdę inwestujemy w ten zespół. Ludzie czasami zapominają, że mamy Polyphony Digital, czyli zespół będący w dwóch miejscach (w Tokio i Fukuoce – red. ).

– powiedział szef PlayStation Studios, Hermen Hulst, w wywiadzie z Game Informer

Wewnętrzne studia to jednak nie wszystko. Hermen Hulst przypomina, że japoński oddział Sony współpracował i nadal będzie współpracował z zewnętrznymi deweloperami. Hulst wspomniał o From Software i zespole Hideo Kojimy.

Inwestujemy również w naszą zewnętrzną grupę deweloperów z Tokio, a jest to zespół, który oczywiście współpracował z takimi firmami jak From Software czy Kojima Productions. Jesteśmy więc bardzo zaangażowani w japoński development, a japoński development to coś, co uwielbiamy… Myślę, że jest to tak istotna część tożsamości PlayStation, że nie wyobrażam sobie, abyśmy kiedykolwiek stronili od japońskiego czy nawet azjatyckiego developmentu.

– kontynuował

Choć nie wiadomo, czy w przyszłości PlayStation ponownie zainwestuje w gry od From Software i Kojima Productions, wydaje się to być całkiem prawdopodobne. Szczególnie biorąc pod uwagę ostatnie plotki.

Jeśli jesteście fanami japońskich gier i gracie na PlayStation, nie macie się o co martwić. Sony nie zostawi Was z niczym. Musimy tylko poczekać, aż wydawca ogłosi kolejne projekty.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się