Gry PlayStation na PC mogą wymagać dodatkowego konta, aby odblokować specjalne bonusy

PlayStation na ekranie PC
Newsy PC

PlayStation wydało już kilka swoich hiciorów na PC i nie wymagają one logowania na żadne konto poza Steam lub Epic Games Store. W niedalekiej przyszłości może (ale nie musi) się to zmienić.

Jak podaje VideoGamesChronicle, pliki odkryte w PeCetowej wersji Marvel’s Spider-Man wskazują, że Sony może oferować wewnątrzgrowe bonusy za połączenie gry z kontem PSN. W folderze gry możemy znaleźć takie frazy jak „PSNAccountLinked, „PSNLinking Entitlements” czy „PSN Linking bonuses”.

Nawet jeśli gracze PC nie będą zmuszani do logowania się na konto PSN, aby grać, mogą stracić dodatkową zawartość jeśli nie zdecydują się na połączenie konta z grą. Niemniej zapowiada się, że integracja PSN (jeśli ostatecznie do niej dojdzie) będzie w pełni opcjonalna dla graczy.

PlayStation coraz śmielej stawia kroki na rynku PC, co potwierdza niedawne uruchomienie specjalnej strony poświęconej komputerowym konwersjom produkcji PS Studios. Plotki mówią, że Sony może nawet skusić się na własny launcher na PC, ale na ten moment są to jedynie umiarkowanie wiarygodne doniesienia, do których należy podchodzić ze sporym dystansem.

Microsoft również wymaga od graczy założenia dodatkowego konta, aby cieszyć się niektórymi tytułami kupowanymi na Steam. Takie gry jak Forza Horizon 5, As Dusk Falls i Halo: The Master Chief Collection wymagają połączenia kont Steam i Xbox Live, aby móc cieszyć się rozgrywką na platformie Valve.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie