Days Gone - Deacon

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PlayStation chce gier na komputerach, choć trochę studzi zapał graczy PC

PlayStation wypowiedziało się na temat portów swoich gier na PC. Fani grania na komputerach mogą się cieszyć, choć rzecz jasna nie są najważniejsi.

Premierę Days Gone na PC możemy uznać za bardzo udaną. Gra zebrała bardzo dobre oceny i jej wadami były przywary samej produkcji, a nie jakość portu na komputery osobiste. Inaczej było z Horizonem, ale to inna bajka.

Szef PS Studios postanowił odnieść się do PeCetowych wersji gier ekskluzywnych od Sony. Hermen Hulst wspomniał, jak wiele czasu mija, zanim tytuł trafi na PC. Choć Sony chce wydawać swoje gry na komputerach, gracze muszą liczyć się z tym, że to konsole mają pierwszeństwo.

Zazwyczaj między premierą na naszej platformie a premierą na PC mijają około dwa lata. Możecie jednak liczyć na to, że nadal będziemy tworzyć definiującą platformę, ekskluzywną zawartość dla PlayStation – to część powodu, dla którego istniejemy.

– powiedział szef PlayStation Studios, Hermen Hulst, w wywiadzie z Game Informer

Hulst powiedział również, że firma wciąż skupia się na budowaniu tożsamości swojej platformy. Sony nadal zamierza robić to, co potrafi najlepiej.

To dla nas naprawdę ważne, aby wycisnąć maksimum z platformy. Zbudować dla niej wizytówki i pozwolić odbiorcom zobaczyć, jak te wspaniałe funkcje wpływają na ogólne doświadczenie.

– kontynuował

Gracze PeCetowi mogą być więc spokojni o przyszłość gier od PlayStation na komputerach. Te z całą pewnością będą dalej się pojawiać, ale z pewnym opóźnieniem. Jakby nie patrzeć, Sony to w końcu jeden z wiodących producentów konsol i to normalne, że chce pozostawić trochę rzeczy tylko i wyłącznie dla swojej głównej grupy odbiorców.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się