W latach 90. ta płytka z „demówkami” była hitem

Demo 1 na PlayStation
Newsy

Być może pamiętacie dołączany do pierwszego PlayStation dysk Demo 1. Na jednej płytce Sony zechciało zmieścić wszystkie wspaniałości rewolucyjnej konsoli.

Być może niektórzy z Was wciąż mają płytę w swoich zbiorach?

Pierwsza gra uruchomiona na PlayStation? Zapewne Demo 1

Przy zakupie pierwszego PlayStation gracze nie musieli martwić się o to, że nie mają w co grać. Sony wspaniałomyślnie postanowiło dołączyć do zestawu płytkę będącą w istocie pokazówką tego, jak rewelacyjna jest to konsola i jak bardzo technologia poszła do przodu.

Płyta okazała się w istocie strzałem w dziesiątkę, bo od razu po podłączeniu sprzętu gracze mogli zapoznać się z tym, co przynosi przyszłość. Dla wielu z nich był to pierwszy kontakt z 3D tuż po przejściu z 2D. Dlatego też w tamtym czasie wszystko to wydawało się niezwykle wręcz futurystyczne.

Z biegiem czasu i kolejnymi dostarczanymi na rynek egzemplarzami konsoli, Sony zmieniało zawartość płyty. Firma celowała w to, aby nowi posiadacze sprzętu mieli jak najbardziej aktualne doświadczenie. Pierwsza płyta przeznaczona dla szerokiego grona odbiorców pojawiła się w 1995 roku, wraz z premierą PSX na rynkach zachodnich. Jedną z ciekawszych edycji była jednak ta z 1997 roku, bo świetnie podsumowywała przeskok technologiczny i zawierała dema legendarnych gier.

Na powyższym filmiku możemy powrócić do przeszłości i obejrzeć jak Demo 1 prezentowało się w akcji. Szczególnie wrażenie robiło Dino, jednak nie była to gra w pełnym tego słowa znaczeniu. Twórcy zaprojektowali jednak ruszającego się tyranozaura, który robił olbrzymie wrażenie (w sumie to nawet dziś takie robi). Do tego m.in. nieśmiertelny Crash Bandicoot, Wipeout 2097, F1, Tekken 2, Power Soccer czy Die Hard Trilogy. Same klasyki.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie