Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PlayStation 5 podwoi sprzedaż PS4? Ciekawe przypuszczenie analityka

Konsola PlayStation 5 może sprzedać się zaskakująco dobrze. Japoński analityk przedstawił swoją analizę sprzedaży nowej generacji sprzętu od Sony.

Premiera nowej generacji konsol opiewa w wiele kontrowersji, jednak jedno trzeba przyznać – oczekiwania wobec nadchodzących konsol są ogromne. Gracze liczą na mocny i działający bezproblemowo w dniu premiery sprzęt, na którym będą mogli ograć wszystkie najważniejsze gry. Dziewiąta generacja konsol będzie też bez wątpienia przełomowa dla usług abonamentowych, które zaczynają poważnie mieszać na rynku gier wideo.

Wiele wskazuje też na to, że ponownie będziemy świadkami bicia rekordów sprzedaży. Japońska firma analityczna, Rakuten Securities, podzieliła się ciekawymi danymi. Analitycy przewidują, że PlayStation 5 może sprzedać się w ilości nawet 200 milionów sztuk. Oznaczałoby to, że PS5 może być najlepiej sprzedającą się konsolą w historii Sony dublując poprzednika i wyprzedzając PS2 o 50 milionów sprzedanych kopii.

Choć przewidywania są bardzo obiecujące, to wszystko zależy od dalszych ruchów Sony. Jeśli firma zacznie bardziej angażować się w wypuszczanie swoich gier na komputery osobiste, to może skutecznie zniechęcić graczy do zakupu swojego nowego sprzętu. Warto jednak pamiętać, że Japończycy mają jeszcze kilka rzeczy do pokazania przed premierą PlayStation 5.

Wszystkie najważniejsze informacje o PlayStation 5 znajdziecie tutaj. Konsola zadebiutuje na polskim rynku już 19 listopada.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się