Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PlayStation 5 Digital z mniejszym nakładem. Co z tą cyfrową rewolucją?

Jak się okazuje, PlayStation 5 Digital wyprodukowane zostało w znacznie mniejszy nakładzie niż standardowa wersja konsoli. Gracze wciąż wolą pudełka?

Pierwsze analizy donoszą, że PlayStation 5 może sprzedać się najlepiej w historii konsol ze stajni Sony. O popularności nowego sprzętu Japończyków z pewnością świadczy jego błyskawiczne znikanie z półek sklepowych, jednak jak wygląda stosunek sprzedaży wersji standardowej do pozbawionej napędu Digital Edition?

Cóż, sprawa nie jest taka oczywista. Jak donosi portal Eurogamer, niezależne źródła mówią o dość małym nakładzie konsol bez czytnika płyt w jaki zostały zaopatrzone sklepy. Wersji Digital ma być od trzech do pięciu razy mniej w magazynach względem tej z napędem Blu-ray. Nie możemy mieć pewności co do tego jak sprawa wygląda w naszym kraju, ale pokuszę się o stwierdzenie, że edycja cyfrowa konsoli sprzedaje się gorzej względem droższego odpowiednika. Świadczy o tym chociażby fakt, że PS5 Digital pozostało dużo dłużej dostępne w naszych rodzimych sklepach.

Czyżby gracze nie byli jeszcze gotowi na słynną cyfrową rewolucję? Czas pokaże. Póki co widać, że producenci konsol nieśmiało, ale jednak szykują się na całkowitą rezygnację z pudełek. Taka praktyka bez wątpienia opłaciła się wydawcom gier, którzy przestaliby tracić na sprzedaży używanych kopii przez graczy.

Jeśli chcecie sprawdzić wszystkie najważniejsze informacje o PlayStation 5, to możecie zrobić to tutaj. Obydwie wersje konsoli trafią do graczy już 19 listopada.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się