PlayStation 5 będzie rewolucją, ale Sony na razie nie mówi o cenie, premierze i grach na start

Kolejne miesiące będą jednymi z najważniejszych dla wielbicieli marki PlayStation. Sony właśnie spotkało się z inwestorami, kreśląc plan na przyszłość dla PS5.

Sony spotkanie z inwestorami zaczęło chwalenia się wynikami finansowymi i tego, jak bardzo PS4 przyczyniło się do dobrej kondycji marki. Trudno się temu dziwić, w obecnej generacji Sony niemal dwukrotnie wyprzedziło Microsoft pod względem sprzedanych sztuk swojej konsoli. Jednak w spotkaniu dla inwestorów, pojawiło się kilka innych ciekawych wątków.

Po pierwsze PlayStation 5 ma korzystać z całkiem nowego procesora, GPU i szybkiego dysku SSD. Dodatkowo pojawi się technologia ray tracing, wsteczna kompatybilność, rozdzielczość 8K i 3D Audio. Co jednak ważne, cały czas mówimy o tradycyjnej konsoli, która ma mieć czytnik płyt.

Już za kilka miesięcy, mamy z kolei dowiedzieć się szczegółów dotyczących ceny, daty premiery oraz gier na start. Szczególnie to ostatnie powinno zainteresować graczy. Poznamy też kraje, w których sprzęt zadebiutuje.

PlayStation 5 i gry

Sony oczywiście postawi na własne IP, co potwierdziło na spotkaniu z inwestorami. W tej chwili do końca nie wiemy, jakie produkcje trafią na PlayStation 5 w momencie debiutu, ale przeczuwamy że ulepszone wersje takich gier jak The Last of Us 2, Death Stranding i Ghost of Tsushima będą kwestią czasu – czy na premierę czy później, to się okaże. W końcu remaster pierwszej części TLoU pojawił się na PS4, a sama gra zadebiutowała na poprzedniej generacji. Kto wie, czy podobnego ruchu Sony nie wykona też we współpracy z Rockstarem, przenosząc Red Dead Redemption 2 na nadciągającą generację PlayStation.

Pewne jest, że kolejne miesiące będą bardzo interesujące. Co prawda Sony zabraknie w czerwcu na E3, ale krótko po tym, czeka nas specjalne wydarzenie tylko tego producenta. Zapewne w tym momencie, będziemy mogli się spodziewać wszystkich lub przynajmniej części, tych informacji, o których Sony dyskutowało w momencie spotkania z inwestorami.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: