PlayStation 5 a płyty z PS4. Konsole kompatybilne nie tylko cyfrowo

0 komentarzy

PlayStation 5 będzie wstecznie kompatybilne z grami z PS4 również w wersjach pudełkowych. Japoński oddział Sony potwierdził ważną informację.

Jim Ryan tydzień temu potwierdził, że PS5 będzie wstecznie kompatybilne z poprzednią generacją konsol od Sony. Wielu graczy zastanawiało się jednak, czy informacja ta dotyczy jedynie cyfrowych wydań gier. Jeden z użytkowników Twittera podzielił się informacją, jakoby skontaktował się z działem obsługi klienta firmy, a ten miał poinformować go o braku wsparcia dla udogodnienia w przypadku pudełkowych wersji produktów

Jeśli martwiliście się, że będziecie zmuszeni pozbyć się fizycznych kolekcji gier przy zmianie PS4 na PS5, to możecie przestać. Japoński profil Ask PlayStation na Twitterze potwierdził, że napęd PlayStation 5 bez problemu uruchomi gry z PS4, jeśli te obsługują wsteczną kompatybilność. 

Oznacza to, że nie musicie specjalnie spieszyć się z nadrabianiem swoich growych zaległości na PS4. Gry, za które jeszcze się nie zabraliście mogą spokojnie poczekać na nadejście nowej generacji konsol.

Wiele wątpliwości wzbudza to, jak sprawa będzie wyglądała w kwestii zapisów gier. Marvel’s Spider-Man nie umożliwi graczom przeniesienia danych na nową generację, jednak nie wiadomo czy podobnie będzie w przypadku innych produkcji. Zapewne odpowiedź na to pytanie poznamy już niebawem.

Jeśli chcecie sprawdzić wszystkie najważniejsze informacje o PlayStation 5, to możecie to zrobić tutaj.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się