PlayStation 4,5 – data premiery oraz cena w nowej plotce

Sporo się ostatnio słyszy o mocniejszej wersji konsoli od Sony. Wierzycie w to wszystko?

Choć o nowej wersji PlayStation 4 słyszeliśmy już w zeszłym roku, to dopiero ostatnie nieoficjalne informacje przynoszą ze sobą jakieś konkrety. Najpierw serwis Kotaku – powołując się na swoje źródła wśród deweloperów – donosił, że sprzęt już powstaje, a dopalona konsola ma posiadać mocniejszy procesor oraz zapewniać wsparcie dla rozdzielczości 4K. Niedługo po tym, rewelacje Kotaku potwierdził brytyjski oddział serwisu Eurogamer, dodając, że dział badań i rozwoju Sony ma już prototypy nowej wersji PlayStation 4.


Kolejną porcję plotek o PlayStation 4,5 przynosi ekipa z YouTube’owego kanału The Know. Według nich – znowu słyszymy powoływanie na własne źródła – konsola zadebiutuje już pod koniec tego roku w okresie świątecznym i wybrani deweloperzy zaczęli tworzyć gry, które wykorzystają większą, zauważalną moc platformy. Ponoć takie produkcje odpalimy również na obecnym modelu PS4, lecz uświadczymy wtedy mniejszej wydajności.

The Know podaje, że cena PlayStation 4,5 została ustalona na 400 dolarów, co daje w przeliczeniu na naszą walutę około 1520 zł. Oczywiście w Europie możemy zapłacić trochę więcej, lecz nawet przyjmując 400 euro, wychodzi nam około 1700 zł.

Pytanie tylko, czy należy wierzyć w te wszystkie doniesienia o nowej wersji PS4. Jeśli rzeczywiście Sony szykuje premierę sprzętu na koniec tego roku, powinniśmy usłyszeć o tym podczas czerwcowych targów E3. Sądzicie, że to wszystko prawda i będzie wielkie bum na E3?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

  • wojlaso

    I na co mi teraz ps4 jak będzie to prawda na 4.5 będzie lepsza grafa i działanie gry to pier*#^$ i sprzedam ją w piz&#$^. Bo wątpię że zrobią dopłać 200-400zł i oddaj nam starą na nową sony już gra nie czysto i wbija nóż w plecy.

  • Marcin Makowski

    wku!#@ mnie nie miłosiernie jeśli to prawda. Zadam sobie wtedy pytanie po co kupowałem teraźniejszą wersję ps4????

87 Shares
Share87
+1
Tweet