Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

PlayStation 2 obchodzi dzisiaj 20. urodziny. Jakie gry najlepiej wspominacie?

Dziś wielka data – dokładnie 20 lat temu PlayStation 2 zadebiutowało na rynku japońskim (kilka miesięcy później w innych regionach). Co ciekawe, po takim kawale czasu nadal jest to najlepiej sprzedająca się konsola w historii. 

Wszystkiego najlepszego PlayStation 2! Sprzęt obchodzi dzisiaj 20. urodziny, bo właśnie 4 marca 2000 roku trafił do pierwszych graczy z Japonii. Kilka miesięcy później z „dwójeczką” mogli zapoznać się również Amerykanie (26 października) oraz Europejczycy (24 listopada).

Konsola przyjęła się fenomenalnie i nic dziwnego, w końcu PSX wyrobił Sony dobrą markę. PlayStation 2 było wyposażone w czytnik płyt DVD, zatem w niejednym domu zajęło miejsce dedykowanego odtwarzacza.

Warto również wspomnieć, że PlayStation 2 jest rekordzistą wśród konsol, jeśli chodzi o liczbę sprzedanych egzemplarzy. Sony udało się rozprowadzić ponad 155 mln sztuk sprzętu. Dla porównania, rywale PS2 z tamtych lat – czyli Xbox oraz Nintendo GameCube – rozeszły się w nakładzie odpowiednio 25 mln i 22 mln konsol na całym świecie.

PlayStation 2 pamiętamy z wielu, wielu wspaniałych gier. To na tym sprzęcie braliśmy m.in. w Grand Theft Auto: San Andreas od Rockstar, która sprzedała się w nakładzie 17,3 mln egzemplarzy. Śmigaliśmy w Gran Turismo 3 (nakład ponad 14 mln sztuk) i doznawaliśmy świetnej historii w Final Fantasy X (nakład niemal 8 mln sztuk). Wśród obowiązkowych gier na PS2 znajdowały się też Silent Hill 2, dwie części Metal Gear Solid i… no właśnie – jakie są Wasze ulubione gry na ten system? Czekamy na komentarze!

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 67 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor2%
Terrible52%