Wiadomo już, ilu cheaterów zbanowano w PlayerUnknown’s Battlegrounds

Każdy che być najlepszy, niektórzy uciekają się do oszustwa.

Cheating to problem wielu gier online i niestety banowanie graczy zazwyczaj niewiele pomaga, ponieważ albo powrócą oni za jakiś czas na nowym koncie, albo po prostu w miejsce wyplenionych oszustów pojawią się nowi nieuczciwi użytkownicy. Jakby nie było – zwalczać oszustwa należy, a coraz lepsze systemy wyłapywania cheaterów może w przyszłości znacznie zmniejszą ich ilość na serwerach.

Studio Bluehole, odpowiedzialne za bijącą rekordy popularności strzelaninę PlayerUnknown’s Battlegrounds, podaje na Twitterze, że wlepiło bany ponad 150 tysiącom cheaterów w swojej grze, z czego 8 tysięcy banów poleciało do graczy w ciągu ostatnich 24 godzin.

Na początku sierpnia twórcy PlayerUnknown’s Battlegrounds informowali natomiast, że od premiery tytułu zbanowali ponad 50 tysięcy oszustów, zatem jak widzicie, w ciągu półtora miesiąca system BattleEye przyłapał około 100 tysięcy kolejnych nieuczciwych graczy.

Dajcie znać, czy podczas zabawy przy PlayerUnknown’s Battlegrounds natrafiliście na osoby, które grały nie fair.

Plany na rozbudowę Playerunknown’s Battlegrounds są imponujące

Użytkownik forum Reddit posługujący się pseudonimem bizzfarts opublikował projekt nowej pustynnej mapy do Playerunknown’s Battlegrounds, która nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana przez deweloperów, lecz wcześniej widzieliśmy już jeden screen, który ją zwiastuje (znajdziecie poniżej, nad mapą).

Mapa obfituje w ciekawe nazwy miast oraz obszarów. Największym miastem będzie tutaj Hard Luck, a inne tereny to Kill Box, Wasteland, Mishap, Zombie czy Murderland.

Zapowiada się zatem naprawdę ciekawa lokacja, czekamy na oficjalne szczegóły!

Niespodziewany rekord. Ta produkcja przebiła nawet Couter Strike i Dota 2!

Studio Bluehole ma powody do zadowolenia. Według informacji pochodzących ze Steam, w ciągu jednego dnia w grze PlayerUnknown’s Battlegrounds bawiło się jednocześnie ponad milion graczy! To naprawdę świetny wynik, dzięki któremu produkcja wyprzedziła Dota 2 z liczbą 773 tys. graczy i Counter-Strike: Global Offensive z 588 tys. aktywnych osób (ten sam dzień).

Jak widać, przed PlayerUnknown’s Battlegrounds maluje się niezła przyszłość. Producent zapewne jest zadowolony z wyniku, którym może się pochwalić.

Na uwagę zasługuje jeszcze jedna kwestia. Otóż w odróżnieniu od Dota 2PlayerUnknown’s Battlegroundsnie jest grą darmową i kosztuje 29.99 euro. Tym bardziej widać, że zainteresowanie produkcją to spore wydarzenie. Ciekawe czy PlayerUnknown’s Battlegrounds uda się przebić rekord graczy w ciągu jednego dnia, który do dziś jest po stronie wspomnianej Doty 2. Mowa o liczbie 1.2 mln grających. Jak sądzicie?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.