PlayBox, czyli połączenie PS4 z Xbox One. Co powiecie na taką hybrydę?

Ed Zarick przedstawia swój kolejny nietypowy pomysł.

To ta sama osoba, która zbudowała już wcześniej PS4 w wersji laptopowej oraz przenośnego Xboksa One. Podczas gdy wspomniane maszyny są dostępne na sprzedaż, nowe dzieło Zaricka powstało na specjalne zamówienie.


PlayBox przebija wcześniejsze projekty, ponieważ łączy w jednej obudowie konsole nowej generacji od Sony oraz Microsoftu. Idealna sprawa, jeśli nie możemy się zdecydować na jeden ze sprzętów. Zarick co prawda już wcześniej skonstruował laptopa Xbook Duo. Łączył on jednak Xbox One z X360. Teraz w jednej obudowie zamknięto największych konsolowych konkurentów.

PlayStation 4 zostało umieszczone po prawej stronie nietypowego laptopa, po lewej znajdują się podzespoły Xboksa One. Naturalnie nie możemy uruchomić obu konsol jednocześnie. Jeśli jedna jest w trybie ON, druga odpoczywa na OFF. Przełącznik do zmiany między PS4/Xbox One został umieszczony z tyłu urządzenia. Sygnał HDMI dostosowuje się automatycznie do działającej w danej chwili konsoli.

Największą wadą PlayBox – podobnie jak przy poprzednich laptopach Zaricka – jest konieczność podłączenia sprzętu do sieci. Platforma nie posiada bowiem baterii. Zarickowi nie udało się również umieścić na obudowie portów USB z konsoli Microsoftu. Reszta jest w pełni funkcjonalna.

Co powiecie na taką hybrydę?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

272 Shares
Share272
+1
Tweet