Plany na rozbudowę Playerunknown’s Battlegrounds są imponujące

Odnalezione w plikach gry…

Wczoraj informowaliśmy o ważnym patchu do Playerunknown’s Battlegrounds, który wylądował na publicznym serwerze testowym. Niektórzy gracze nie mogli się powstrzymać, by dokładniej nie przegrzebać plików aktualizacji i w ten sposób natrafiono na coś interesującego.

Użytkownik forum Reddit posługujący się pseudonimem bizzfarts opublikował projekt nowej pustynnej mapy do Playerunknown’s Battlegrounds, która nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana przez deweloperów, lecz wcześniej widzieliśmy już jeden screen, który ją zwiastuje (znajdziecie poniżej, nad mapą).

12 premier gier na obecny tydzień. Piłka nożna, 2x wyścigi, oczekiwane RPG, powrót wielkiej marki…

Mapa obfituje w ciekawe nazwy miast oraz obszarów. Największym miastem będzie tutaj Hard Luck, a inne tereny to Kill Box, Wasteland, Mishap, Zombie czy Murderland.

Zapowiada się zatem naprawdę ciekawa lokacja, czekamy na oficjalne szczegóły!

Niespodziewany rekord. Ta produkcja przebiła nawet Couter Strike i Dota 2!

Studio Bluehole ma powody do zadowolenia. Według informacji pochodzących ze Steam, w ciągu jednego dnia w grze PlayerUnknown’s Battlegrounds bawiło się jednocześnie ponad milion graczy! To naprawdę świetny wynik, dzięki któremu produkcja wyprzedziła Dota 2 z liczbą 773 tys. graczy i Counter-Strike: Global Offensive z 588 tys. aktywnych osób (ten sam dzień).

Jak widać, przed PlayerUnknown’s Battlegrounds maluje się niezła przyszłość. Producent zapewne jest zadowolony z wyniku, którym może się pochwalić.

Na uwagę zasługuje jeszcze jedna kwestia. Otóż w odróżnieniu od Dota 2PlayerUnknown’s Battlegroundsnie jest grą darmową i kosztuje 29.99 euro. Tym bardziej widać, że zainteresowanie produkcją to spore wydarzenie. Ciekawe czy PlayerUnknown’s Battlegrounds uda się przebić rekord graczy w ciągu jednego dnia, który do dziś jest po stronie wspomnianej Doty 2. Mowa o liczbie 1.2 mln grających. Jak sądzicie?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.