Planszowa gra Doom, w której wcielicie się również w demony

Gra będzie przeznaczona dla dwóch do czterech graczy.

Producent gier planszowych Fantasy Fight Games przedstawił dzisiaj szczegóły dotyczące Doom Board Game. Opisana jest ona jako taktyczna gra walki, w której może uczestniczyć od dwóch do czterech osób. Bazuje ona na stworach i lokacja z wydanego w tym roku Dooma na komputery i konsole najnowszej generacji.

Doom Board Game jest grą asymetryczną, co oznacza, że wybierając jedną z postaci, gra się całkiem inaczej. Jeśli na przykład wybierzecie marine, musicie wykonać 6 konkretnych misji. Natomiast decydując się na demona, atakujesz marine i starasz się, aby nie wykonali swoich zadań. Co ciekawe, marine mają określoną liczbę żyć, co znacznie utrudnia rozgrywkę.


Więcej na temat gry znajdziecie na oficjalnej stronie producenta. Gra kosztuje niecałe 80 dolarówi ukaże się w czwartym kwartale tego roku.

Aktualizacja DOOM wprowadza nowe tryby

Deweloper nadal wspiera DOOM‘a, wypuszczając dzisiaj kolejną aktualizację gry, zawierającą dwa nowe tryby dla wielu osób. Exodus to tryb przejęcia flagi, ale nieco ulepszony – bazy i flagi wciąż się bowiem przemieszczają. Sektor to tryb typu „przejmij i utrzymaj”, w którym gracze rywalizują w celu przejęcia kontroli nad różnymi strefami. Dłuższe utrzymanie obszaru pod kontrolą to więcej punktów na koncie. Oba tryby można rozegrać na istniejących oraz przyszłych mapach – tłumaczy Bethesda na swojej oficjalnej stronie.

Update wzbogaca również SnamMapa o nowe możliwości: Wśród nich znajdzie się personalizowane koło broni, aby gracze mogli przenosić i wybierać różne rodzaje broni, tak jak w kampanii; możliwość ustawienia atrybutów platform skokowych, którym będzie można zmienić zasięg, szybkość i kierunek; 30 zupełnie nowych piekielnych modułów; rozszerzona lista broni; nowy grywalny demon – antropokub; a także wiele innych ulepszeń centrum społeczności, edytora i procedur logicznych.

Szczegółowa lista zmian z dzisiejszej aktualizacji zostanie udostępniona na początku przyszłego tygodnia.

To jednak nie koniec atrakcji, jakie szykuje Bethesda. Deweloper ogłasza pierwszy DOOM’owy weekend z podwójnymi punktami doświadczenia, który startuje już dzisiaj (29 lipca) i potrwa do niedzieli (31 lipca). Jeśli chcesz w końcu odblokować ten wymarzony pancerz albo zdobyć kolejny szczebel, w ten weekend koniecznie zagraj w DOOMa w trybie dla wielu osób – zachęca producent.

Bethesda informuje również, że w przyszłym tygodniu (od 5 sierpnia) udostępni pierwsze wieloosobowe DLC premium – Unto the Evil. Pakiet zawiera trzy nowe mapy w trybie dla wielu osób, zupełnie nowego grywalnego demona, żniwiarza, nową broń (pistolet UAC EM), minę kinetyczną, personalizowany robo-pancerz, nowe moduły hakerskie, drwiny i nie tylko. Cała zawartość Unto the Evil jest zgodna z istniejącymi mapami i trybami.

Jednocześnie z dodatkiem Unto the Evil zadebiutuje nowa funkcja PartyPlay. Jak działa? Jeśli nie posiadasz DLC premium, a pojawia się mapa, której nie posiadasz, ale jesteś obecnie w imprezie z graczem, który kupił DLC, możesz grać dalej. I odwrotnie – jeśli posiadasz pakiet DLC premium, każdy z twojej imprezy może grać na mapach z DLC, o ile tylko gra z tobą – tłumaczy deweloper.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

17 Shares
Share17
+1
Tweet