Planowane zmiany w For Honor. Ubisoft ujawnia, nad czym pracuje

Jesteście ciekawi, co przyniosą aktualizacje For Honor?

Premiera For Honor już za nami, lecz dla twórców gry praca jeszcze się nie zakończyła. – Nasz zespół aktywnie słucha społeczności i możemy już poinformować o ulepszeniach, które zostaną wdrożone w nadchodzących aktualizacjach – pisze przedstawiciel Ubisoftu na forum Reddit.

Najważniejsza nowość będzie dotyczyła wymiany uciekających z pola bitwy graczy na martwe boty. Podczas testów For Honor niektóre osoby zwracały bowiem uwagę na to, że zdarzają się użytkownicy, którzy potrafią wyłączyć grę i opuścić mecz tuż przed śmiercią. Zamiast takiego spryciarza w grze pojawia się bot z pełnym życiem, co może przechylić szalę zwycięstwa na korzyść drużyny uciekiniera. Zmiana ma polegać na tym, że za opuszczającą mecz osobę nadal będzie pojawiał się bot, lecz… martwy. Jeśli uciekinier jest ostatnim graczem w drużynie, przeciwnik automatycznie wygrywa starcie. Opisana nowość ma dotyczyć trybu Pojedynek, Potyczka i Eliminacja.

Kolejną zmianą wymienioną przez Ubisoft będzie naprawa błędu w przypadku Berserkera i Pogromcy. Teraz, jeśli oponent zablokuje ich lekki atak, wymienione postacie mogą bez problemu przebić gardę przeciwnikia. Walkiria będzie z kolei mogła szybciej przeprowadzać lekkie ataki oraz komponować comba.

Deweloper obiecuje również zmianę związaną z przełamaniem gardy dla wszystkich postaci. Obecnie nie możemy przeciwdziałać przełamaniu gardy wroga, kiedy rozpoczęliśmy już przełamywać jego obronę. To również błąd, który ma zostać wyeliminowany.

To na razie wszystko, co ujawnia Ubisoft. Nie wiadomo jednak, kiedy owe zmiany trafią do For Honor.

For Honor na PS4 ładniejsze po premierze? Finalna wersja vs E3 2016

Podczas ostatnich targów E3 mogliśmy zobaczyć fragment kampanii fabularnej z For Honor, ukazujący szturm hordy wikingów na twierdzę samurajów. Jeśli jesteście ciekawi, jak tytuł zmienił się od tamtej pory, wystarczy załączyć poniższy materiał, który zestawia zeszłoroczne sceny z ostateczną wersją gry, złapaną na PlayStation 4. Za porównanie odpowiada YouTube’r posługujący się pseudonimem Cycu1.

Przypominamy, że For Honor zadebiutowało na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One dosłownie dwa dni temu, 14 lutego.

For Honor – planowane dodatki w szczegółach. Nowe postacie, mapy…

Ubisoft podaje informacje na temat zawartości do For Honor, którą otrzymamy w ciągu nadchodzących miesięcy. Przyjęto tutaj podobny model jak przy Rainbow Six Siege, gdzie występują sezony, w ramach których dostajemy kolejne postacie i mapy. Tak samo jak w przypadku wspomnianej strzelaniny, kupimy do For Honor przepustkę sezonową, zapewniającą wcześniejszy dostęp do nowych elementów gry.

Na początek warto zaznaczyć, że nadchodzące dodatki do For Honor będą darmowe, a przepustka sezonowa pozwoli zagrać w nie z tygodniowym wyprzedzeniem. To jednak nie jedyny przywilej dla kupujących season pass. Otrzymają oni również sześć strojów dla nowych wojowników, bonusowego emotikona, ekskluzywne trzy emblematy oraz trzy paczki z ekwipunkiem. Dodatkowo przepustkowicze mogą liczyć na tzw. status mistrza, który będzie ważny 30 dni, w ciągu których będziemy zdobywać więcej punktów doświadczenia dla siebie oraz grających z nami znajomych.

Co znajdziemy w zapowiadanych dodatkach i ile ich będzie? Gracze For Honor dostaną w ciągu roku po premierze gry cztery sezony (dodatki). Pierwszy sezon otrzyma nazwę Duma i Podbój, a każde kolejne będą udostępniane w trzymiesięcznych odstępach czasu. W każdym sezonie zobaczymy 2 nowe postacie, 2 kolejne mapy, nowe nagrody, uzbrojenie i bronie. Darmowe aktualizacje dodadzą do For Honor również nowe funkcje oraz tryby rozgrywki. Będą turnieje oraz rankingi, w których powalczymy o jak najwyższą pozycję.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.